Evde Göbek Eritme Ve Vücut Sıkılaştırma

Bir insanın fazla kilolu olması kesinlikle sağlıksız olduğu anlamına gelmez. Ancak fazla kilolar hareketleri kısıtlar ve kişinin psikolojisi üzerinde olumsuz etkiler yapar. En çok soruna neden olan ve en tehlikeli yağlanma bölgesi karın bölgesinde bulunanlardır. Evde göbek eritme ve vücut sıkılaştırma egzersizleri ile siz de bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Göbek bölgesinde fazla yağ olanlar fazla kilolu olmasalar bile bu sorundan kurtulmak zorundadır.

Karın yağlarının miktarı bel çevresi ölçülerek tespit edilebilir. Ve herkesin evinde bulunan mezura ile kolaylıkla yapılabilir. Bel çevresi erkeklerde 102 ve kadınlarda 88 cm. den fazla ise siz de çalışmalara başlamak zorundasınız demektir. Evde göbek eritme ve vücut sıkılaştırma egzersizlerine başlamadan hemen önce tükettiğiniz şeker miktarını sıfıra indirmelisiniz. Daha fazla protein tüketmeli karşılığında da karbonhidratı azaltmalısınız. Lifli yiyecekleri de fazlalaştırdığınız diyet programından sonra düzenli egzersizlere başlayabilirsiniz. Sağlıklı ve uzun yaşamak istiyorsanız sporu hayatınızın en temel yerine koymalısınız. Bölgesel zayıflamak pek bir işe yaramamakla beraber tüm kasları çalıştıracak aerobik türü çalışmalar tüm vücudun sıkılaşmasını ve toparlanmasını sağlayacaktır. Yürüyüş, koşu, yüzme ve bisiklet çalışmalarının karın bölgesine çok iyi geldiği bilinen gerçekler arasındadır. Aerobik egzersizlerin kilo vermeye yardımı olduğu kadar sonrasında da belli bölge yağlanmalarına izin vermediği gözlemlenmiştir. Ne yediğinizi ve ne kadar yediğinizi bilmeniz çok önemlidir. Üzülerek belirtmeliyiz ki insanların çoğunun ne kadar yediği hakkında bir fikri yoktur.

Kalıcı zayıflığa ve bölgesel incelmeye sahip olmak için günde yapılacak olan 20 dakikalık egzersizler sizi başarıya ulaştıracaktır. Karın eritme hareketleri tek başına bir sonuca ulaşamaz. Günde üç öğün yemek yemek ve bol su içmek bilinçli bir şekilde yapmanız gereken beslenme disiplini olmalıdır. Yemek için asla acıkmayı beklemeyin. Gün içerisinde en az 2 litre su için. Evde göbek eritme ve vücut sıkılaştırma yapmak isteyenlerin haftada en az 4 gün boyunca 45 dakika veya terleyecek kadar egzersiz yapmaları mecburidir. Çalışmalar esnasında kendinize aniden yüklenmemeli ve hareketlerinizi kaslarınızı alıştırarak artırmalısınız. Zayıflarken sağlığınızı bozmamalı, doğru ve bilinçli diyet ve egzersizlere yönelmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Evde Göbek Eritme Ve Vücut Sıkılaştırma için yorumda bulun

    Evde Göbek Eritme Ve Vücut Sıkılaştırma için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Evde Göbek Eritme Ve Vücut Sıkılaştırma için ilk yorumu yapabilirsin.