Vücut Geliştirme

Kilo aldıran besinler nelerdir?

28.08.2014
5.376
Kilo aldıran besinler nelerdir?

Kilo alamama problemi günümüzde kadın erkek pek çok insanın ortak sorunu haline geldi.Kilo almak istiyorsanız,kilo vermek gibi bunu da düzenli bir biçimde yapmalısınız.Belirli besinleri fazla tüketmeniz gerekirken bazı besinleri tüketmemelisiniz.Eğer kilo alma dönemlerinde kalorisi yüksek olan ve kilo aldıran her besini tüketirseniz zamanla çeşitli sağlık problemi yaşama ihtimaliniz çok yüksektir.Kilo almak için temel olarak yapmanız gereken düzgün bir diyet programı uygulayıp gün içerisinde aldığınız kalori miktarını arttırmaktır.Bizde bu yazımızda günlük kalori miktarını arttırırken hangi besinleri daha sıklıkla tüketmeniz gerektiğinden,kısacası kilo aldıran besinlerin neler olduğundan maddeler halinde bahsedeceğiz.

kilo aldıran besinler

Kilo Aldıran Besinler

-Badem,fıstık gibi kuruyemiş ürünleri kilo aldıran besinler arasında önemli yere sahiptir.Vücudunuz için gerekli olan yağ miktarını bu besinlerden alarak karşılayabilirsiniz.

-Bitkisel yağlar sınıfında yer alan zeytin yağı,fıstık yağı,soğa yağı gibi besinler yüksek kaloriler içerir.Bu bitkisel yağların yaklaşık olarak 100 gramında 1000 kalori bulunur.Kilo alma dönemlerinde bitkisel yağlar,hayvansal yağların yerine tercih edilebilir.Fakat tüketim oranları günlere eşit olarak dağıtılmalı ve belirli bir oranda tüketilmelidir.

-Fıstık ezmesi kilo alma dönemleri için harika bir besindir.100 gramında 500-600 kalori içeren bu besini abartmadan gün içerisinde 1-2 yemek kaşığı olarak tüketmeniz kilo alımınıza büyük katkı sağlayacaktır.

-Tahin pekmez ile birlikte karıştırıldığında kilo almak için oldukça verimli bir besin haline gelir.Küçükken annelerimizin bizlere bu besini verdiğini mutlaka pek çoğumuz hatırlıyoruzdur.Tahin ve pekmezde kilo almak isteyenler için önemli besinler arasındadır.

-Yumurtanın ne kadar besleyici ve kilo almada ne kadar önemli bir besin olduğundan bahsetmeme  gerek yok sanırım.İçerdiği önemli derecedeki protein miktarıyla birlikte vücudunuzun sağlıklı biçimde kilo almasını sağlar.

-Keten tohumu ve yulaf ezmesi lif bakımından çok zengin ürünlerdir.Protein açısından da zengin olan bu besinler kilo alımında önemli bir yere sahiptir.

-Esmer pirinç,normal pirinçten daha sağlıklı bir karbonhidrat kaynağıdır.Önemli bir karbonhidrat kaynağı olduğundan vücudun kilo alımını sağlar.

-Bu besinlere ek olarak üzüm suyu,avokado,patates,ceviz,balık yağı,kinoa,kuru kayısı gibi besinler kilo aldıran besinler arasında sayılabilir.

kilo aldıran yiyecekler nelerdir

Size Özel Hazırlanan Ücretsiz Beslenme ve Vücut Geliştirme Programı İçin Lütfen Mail Adresinizi Yazarak Yorumunuzu Ekleyin ! Programınız Size Ulaşmazsa Bize Tekrar Yazmaktan Çekinmeyin !

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.