Kilo Vermek İçin Önemli Bilgiler

Kilo vermek, daha doğrusu sağlıklı kilo verebilmek önce beslenmeden, sonra da spordan ve hareketten geçer. Hiçbir spor geçmişiniz yoksa ve bu konuda profesyonel destek de alabilecek durumda değilseniz, daha doğrusu siz de evde yapılabilecek egzersiz hareketlerinin neler olduğunu öğrenmek istiyorsanız, yazımıza kulak verin. Size, sakatlanma ihtimalinizi göz önüne alarak, sorun çıkarabilecek hareketler yerine, hayatınızda yapabileceğiniz ufak değişikliklerden bahsedeceğiz. Yani bu sefer sporcular için değil, tamamen amatörler için tavsiye vereceğiz.

* Asansör ya da yürüyen merdiven kullanmayın.

* Koşularınız/yürüyüşleriniz sağlığınız el verdiği müddetçe nabzınızı yükselten egzersizler olsun. Bir süre yoğun tempoda hızlı bir şekilde yürüdükten/koştuktan sonra ise dinlenmenizi yine yavaş tempoda yürüyerek yapın.

* Kahvaltıyı kalkar kalkmaz yapmayın. Kahvaltı öncesi hiçbir egzersiz yapmayacak bile olsanız bir müzik eşliğinde biraz dans edin.

* İmkanınız varsa araba ya da toplu taşıma yerine bisiklete binin.

* Kısa mesafelerde araba kullanmak yerine yürüyün.

* Ev işlerinde, ya da yaptığınız diğer işlerde tempo tutarak hızlı bir şekilde çalışmayı deneyin.

* Masa başı bir işiniz varsa en geç 1 saat sonunda mola verip, ayağa kalkın ve açma germe hareketleri yapın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Kilo Vermek İçin Önemli Bilgiler için yorumda bulun

    Kilo Vermek İçin Önemli Bilgiler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kilo Vermek İçin Önemli Bilgiler için ilk yorumu yapabilirsin.