Adonis Kası Nasıl Yapılır ?

Bayanların hayranlık duyduğu adonis kası bir çok erkeğin hayali denilebilir. Ancak bu hayali gerçekleştirmek bu kadar kolay mı ? Genetik ve diğer faktörler baz alındığında yağ oranınızı belirli bir seviyeye düşürmeden adonis kaslarınızın belirgin şekilde gözükmesi oldukça zor denilebilir.


Fit ve kaslı bir vücudun yanına adonis kası eklenince plaj vücudunun tamamlandığını söyleyebiliriz. Yazın plajda adonis kaslarınızı sergileyerek dolaşmayı istiyorsunuz değil mi ? O zaman bu yazıda sizinle paylaşacağım önerileri göz önünde bulundurmanızı öneririm.

 

Adonis Kası Nasıl Yapılır ?

Yağ oranı yüksek kişilerin yağ oranlarını düşürerek karın kaslarını ön plana çıkarmaları oldukça iyi bir başarı denilebilir. Ancak karın kaslarınız için verdiğiniz bu yoğun çabayı adonis kasları içinde vermeniz gerekiyor.

Toplum içerisinde oldukça sık konusu geçen adonis kaslarının aslında oblik kas grubunda yer aldığını biliyor muydunuz ?  Adonis diye tabir ettiğimiz oblik kas grubuna dahil olan bu kaslar karın kaslarına göre daha kolay bir şekilde çıkıyor.

Hiç rastladınız mı bilmiyorum ancak ben plajda gezerken karın kasları net bir şekilde gözükmeyen erkeklerde bile adonis kaslarına rastlayabiliyorum. Bu durum sadece adonis kasına sahip olmak isteyenler için iyi olabilir ancak vücudunuzun diğer bölgelerinde bulunan kas gruplarını da geliştirmenizi öneriyorum.

Eğer adonis kaslarınızı daha belirgin bir şekilde görmek istiyorsanız yağ oranınızı düşürmenizi öneriyorum. Yağ oranınızı düşürdüğünüzde adonis kaslarınızın daha belirgin bir şekilde görüneceğini görebilirsiniz.

Adonis kaslarınız için yağ oranınızı düşürmekle beraber adonis kaslarınızın gelişmesine yardımcı olacak hareketler yapmanızı da öneririm. Bu hareketleri youtube gibi siteler üzerinden “adonis kası nasıl yapılır” ve “adonis kası hareketleri” gibi aramalar ile bulabilirsiniz.

 

SONUÇ OLARAK;

Bu yazımıza adonis kası nasıl yapılır sorusuna cevap verdik. Yazımızın kısa bir şekilde özetini geçecek olursam eğer belirgin şekilde gözüken adonis kaslarına sahip olmak istiyorsanız yağ oranınızı düşürmeli ve adonis kaslarınızı geliştirmeye yardımcı olan hareketleri yapmanızı öneririm.YORUM YAZIN