Vücut Geliştirme

Aletli Pilates ile Kas Güçlendirme Nasıl Yapılır ?

Aletli Pilates ile Kas Güçlendirme Nasıl Yapılır ?

Aletli pilates, pilates egzersizlerini yoğun bir antrenman programına dahil etmek için kullanılan bir egzersiz aletidir. Aletli pilates sırasında kullanılan ekipmanlar, belirli kas gruplarını hedef alan hareketler için direnç olarak kullanılmaktadır. Yapılan egzersizler, kaslarınızı kontrollü olarak çalıştıran, akıcı hareketlerden oluşur ve ekipmanlar, harekete artan direnç katar. Bu da, vücudun direncin üstesinden gelmek için çalışırken, zindelik seviyelerinin yükselmesini sağlar.

Aletli Pilatesin Faydaları Nelerdir?

-Kas Dayanıklılığını Arttırır

Kaslar, uygulanan direnci yenmek için belirli bir kuvvet uygular. Bunun sonuncunda artan sağlamlık ve artan bağ dokusu gücü ile birlikte kuvvet de artar. Artan kas dayanıklılığı ile, kaslarınız daha uzun süre kuvvet uygulanabilir hale gelir. Ayrıca, kasların uzaması açısından da faydalıdır.

Gövdeyi Güçlendirir

Aletli pilates yapmak, uygun teknikler gerektirir. Karın ve alt sırt kaslarınız, gövdeyi düzenleyerek omurganın dengelenmesini sağlar. Güçlü bir gövde, tüm egzersizlerin etkinliğini de arttıracaktır. Gövdenin güçlenmesi, kaslarınıza güç üretme yeteneğinizi arttırırken, yaralanma riskinizi de azaltacaktır.

Duruşu Düzeltir

Aletli pilateste yapılan egzersizler, omurganın hizalanmasını iyileştirir. Daha gelişmiş bir hizalama ile kaslar da güçlenmektedir. Daha düzgün bir duruş, eklemlerin uzamasını sağlarken daha uzun görünmenize de yardımcı olur.

Esnekliği Arttırır

Aletli pilateste yapılan egzersizler, kas gruplarının belirli bir hareket aralığında hareket etmesini gerektirir. Esnekliğin artması, kas ve eklemlerdeki gerginliğin azalmasını sağlar. Verimlilik artışı ile kaslar kasılır ve egzersiz de daha etkili hale gelir. Esnekliğin artması, ağrıların ve yaralanmaların azalmasına da yardımcı olacaktır.

Nefes Alışverişini Düzenler

Aletli pilates, düzgün nefes almanızı sağlar. Solunum daha derinleşir ve daha az sıklaşır. Bu da, gevşemenizi kolaylaştırır. Bu da, artmış akciğer kapasitesi hem dinlenme hem de egzersiz sırasında enerji seviyelerinizin artması anlamına gelir.

Vücutta Yağlanmayı Azaltır

Egzersiz, vücutta yağ yakma yeteneğini arttırır. Kas kütlesinin artması da yakılan kalori miktarını arttırır. Aletli pilates egzersizleri, aşırı vücut yağının yakılmasında oldukça etkilidir.

Aletli pilatesin genel olarak faydalarından bahsettik. Son maddede görebileceğiniz gibi, diğer egzersiz türlerinde olduğu gibi o da yağ yakımını arttırmak için oldukça faydalıdır. Peki, aletli pilates ile kas geliştirmek mümkün müdür?

Egzersiz sırasında kullanacağınız ekipmanlar, uygulanan direnci arttıracağından kas gelişimine de faydalı olacaktır. Vücut geliştiricisi değilseniz; aletli pilates ve dengeli bir beslenme kombinasyonu ile yağ yakarken kaslarınızı güçlendirdiğinizi ve bazı kasları daha belirgin hale getirebildiğinizi de göreceksiniz. Vücut geliştiriyorsanız, kas gelişimi için daha yoğun ağırlık antrenmanlarına ihtiyacınız olacaktır.

Size Özel Hazırlanan Ücretsiz Beslenme ve Vücut Geliştirme Programı İçin Lütfen Mail Adresinizi Yazarak Yorumunuzu Ekleyin ! Programınız Size Ulaşmazsa Bize Tekrar Yazmaktan Çekinmeyin !
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.