Alt Karın Yağları Nasıl Eritilir ?

Vücut geliştirmeyi uzun süredir yapmanıza rağmen, alt karın eritme konusunda zorlanmanız oldukça normal bir durum. Bu durumun sadece size özel olduğunu sanıyorsanız yanıldığınızı söyleyebilirim. Alt karın bölgesinde veya tabiri caizse göbek bölgesinde bulunan yağların yakımı bir çok kişide vücudun diğer bölgelerine göre daha zor oluyor.


Karın ve bel bölgenizde daha çok yağ bulunmasından dolayı alt karın yağlarını eritme konusunda zorlanıyorsunuz. Alt karın ve karın bölgenizdeki yağları eritmeniz için bu yazıda birkaç öneri vereceğim. Ancak alt karın yağlarını eritmek için uzun ve disiplinli bir süreç içerisinde olmanız gerekiyor.

Alt Karın Eritme 

Karın bölgenizdeki karın kaslarınızı ön plana çıkartarak estetik bir görüntü elde etmek istiyor olabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken yağ oranınızı düşürerek karın bölgenizdeki kasların daha ön plana çıkması olmalıdır. %18 yağ oranında bulunan bir kişinin karın kasları büyük olasılıkla net olarak gözükmeyecektir. Ancak bu kişi genetik faktörlerde baz alındığında yağ oranını %10 gibi bir seviyeye düşürürse karın bölgesinde bulunan karın kasları net bir şekilde gözükecektir.

Yani alt karın ve karın bölgenizdeki kasların belirginleşmesini istiyorsanız yağ oranınızı düşürmeniz gerekiyor. Yağ oranınızı düşürerek alt karın kaslarınızı ön plana çıkarmak için dikkat etmeniz en önemli noktalardan biri beslenme oluyor.

 

Alt Karın Nasıl Eritilir ?

Doğru bir şekilde beslenmeyerek yüksek karbonhidrat ve yağ içeren gıdalar tüketirseniz “alt karın yağlarını eritmek” konusunda oldukça zorlanacaksınızdır. Günlük almanız gereken kalorinin biraz aşağısına düşerek kalori açığı bırakmak ve düzenli olarak ağırlık antrenmanlarıyla beraber cardio antrenmanları yapmak alt karın eritme konusunda size yardımcı olacaktır.

Yağ oranını düşürmek veya zayıflamak isteyen kişilerin yaptığı en büyük hatalardan biri günlük alması gereken kaloriden gerektiğinden büyük bir açık bırakmalarıdır. Karın bölgenizdeki yağ oranını düşürmek için günlük belirli bir kalori açığı bırakmanız gerektiği doğru ancak bu kalori açığını oldukça abartan kişiler bulunuyor.

Eğer günlük yüksek bir miktarda kalori açığı bırakırsanız metabolizmanız yavaşlamaya ve daha az kalori yakmaya başlayabilirsiniz. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalmak isteyeceğinizi sanmıyorum. Alt karın eritme ve göbek eritme için aşağıda sıraladığım maddelere dikkat etmenizi öneririm;

  • Beslenmenize dikkat edin.
  • Ağırlık ve kardio antrenmanları yapın.
  • Belirli bir kalori açığı bırakın, ancak gereğinden fazla olmasın.
  • Yeterli miktarda su tüketmeyi unutmayın.
  • Günlük ortalama olarak 7-8 saat uykunuzu almaya özen gösterin.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Alt Karın Yağları Nasıl Eritilir ? için yorumda bulun

    Alt Karın Yağları Nasıl Eritilir ? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Alt Karın Yağları Nasıl Eritilir ? için ilk yorumu yapabilirsin.