Bacak İnceltme Hareketleri

Bacak Bölgesinde İnceltmeyi Sağlamak İçin Neler Yapılır?

Bayanlar kalın bacaklarını inceltmek isterler ve bunun için birçok arayışa girerler. Bu arayışları içinde sağlıklarını kaybetmeden yapılaması gerekli olan en mantıklı şey egzersizlerdir. Birçok egzersiz çeşidi vardır tabi ki bacak bölgesi inceltmek istenildiğinde yapılacaklar bacak bölgesi egzersiz hareketleridir. Bu hareketleri yaparken olması gereken tek şey bir sandalyedir.


Bacak İnceltme Hareketleri

İlk olarak ayaklar sandalyeye gelecek şekilde sırt üstü yatılır. Bu pozisyonda dikkat edilecek şey dizde 90 derecelik bir açı olmalıdır. Duruş halledildikten sonra ise yapılacak şey kalçayı yukarı kaldırıp aşağıya indirmek olacaktır. Bu işlemi 12 kez ya da belirlediniz bir sayıda yapmalısınız. Ardından yapılacak hareket için yine aynı şekilde yatılır. Bu sefer tek fark bir ayak dümdüz olacak şekilde yukarı kaldırılır. Ardından kalça yukarı kaldırılıp indirilerek bu işleme devam edilir. Yine belirlenen sayı kadar yapmak gereklidir. Bu hareketten sonra yapılması mümkün bir diğer hareket ise şöyledir. Yan bir şekilde yatılır ardından yukarıda kalan ayak sandalyenin üstüne konulduktan sonra kolun dirsek kısmının üzerinde durulmalı vücut yerden kesilmeli tek bir ayak yere değmeli ve bu ayak yukarıya doğru kaldırılıp indirilmelidir. Bir sonraki harekette ise sandalyeye eğilince oturulacak şekilde bir mesafeye koymalısınız. Bu hareket ayakta başlayacak. Eller ileriye doğru uzatılır ardından kalça sandalyeye değecek kadar sırt kısmı düz bir şekilde eğilip kalkılır. Bu işlem belli bir sayıda devam edilecek şekilde yapılmalıdır. Bahsedilecek 2 hareketimiz kaldı. Bunlardan ilkinde sandalyenin sırtın koyulduğu kısımdan ellerle destek alınıp düz bir şekilde ayakta dururken ayaklardan biri arkaya doğru kaldırılır. Son harekette ise yine aynı şekilde durulur ve parmak uçlarına kalkılır inilir. Bu şekilde 12 adet yapıldıktan sonra egzersiz biter.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bacak İnceltme Hareketleri için yorumda bulun

    Bacak İnceltme Hareketleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bacak İnceltme Hareketleri için ilk yorumu yapabilirsin.