Vücut Geliştirme

Bar Brothers Çalışma Programı

Bar Brothers Çalışma Programı

Bar Brothers hareketleriyle çalışmak spor salonlarında yer alan aletler yerine vücudunu şekle sokmak için kendi vücut ağırlığını kullanmayı tercih edenlerin başvurduğu bir egzersiz türüdür. Yayınladıkları videolarla vücut geliştirme hakkında bilinen tüm doğruları değiştiren Bar Brothers ekibi, estetik ve kaslı bir fiziğe sahip olmak için spor salonlarına servet dökmenin iyi bir çözüm yolu olmadığını tüm Dünya’ya ispatladı. Güç, kas ve kondisyonu sadece kendi vücut ağırlıklarını kullanarak edinen bu ekibin hazırladığı Bar Brothers programı, ülkemizde de pek çok sporseverin takibinde bulunmaktadır. Ücretli olarak 3 aşamalı olarak hizmete sundukları programı satın almak isteyen sporseverler için programla ilgili tüm detaylara yazımızdan ulaşılabilir.

Bar Brothers Çalışma Programı Özü Hangi Yönteme Dayanmaktadır?

Bar Brothers ile büyük önem kazanan Calisthenics programlar, mantık olarak sadece vücut ağırlığı kullanılarak fitness çalışması yapılması ilkesinde uygulanmaktadır. Video paylaşım siteleri aracılığıyla Bar Brothers videoları incelendiğinde barfiks barı ve şınav ile kardeşlerin ne denli çeşitli hareketler yaptıkları kolayca fark edilecektir. Calisthenic çalışma programı sayesinde spor salonlarında yapılabilecek çalışmalardan daha etkili sonuçlar elde edilmesi mümkündür. Bunun nedenleri aşağıda sıralanabilir;

 • Calisthenic egzersizlerde yer alan hareketler, spor salonlarında yapılan çalışmalara göre daha zorludur ve sporcuları sınırlarını zorlamaya teşvik eder.
 • Calisthenic egzersizler insan doğasına daha uygundur ve bu nedenle sakatlanma riski de minimum düzeydedir.
 • Hareketler sürekli tekrar halinde olduğu için kaslar sürekli pump halindedir.
 • Spor salonlarında yapılan çalışmaların aksine tüm vücut kaslarını çalıştıran egzersiz türleri calisthenic egzersizlerin bütününde yer almaktadır.

Bar Brothers Programını Street Workout Programlarından Ayıran Özellik Nedir?

Günümüzde sporun faydalarına karşı olan bilincin ülkemizde gittikçe gelişmesi ile birlikte mahalle parklarında farklı pek çok spor aletine, farklı yükseklik ve şekillerde barfiks barlarına rastlanmaktadır. Yaşanan bu gelişmelerin neticesi olarak ülkemizde de tıpkı filmlerde gördüğümüz gibi Street Workout temsilcilerine parklarda ve sokaklarda rastlamaktayız. İlk bakışta Bar Brothers egzersizleri tipik bir Street Workout başlangıç programı olarak algılansa da programın çok daha profesyonel olduğu kısa sürede anlaşılmaktadır. Bar Brothers ekipleri, geliştirdikleri hareketlerle Street Workout egzersizlerine farklı bir boyut kazandırmayı başarmışlardır. Geliştirdikleri farklı varyasyonlarla gelişim için doğru bir sıralamaya sahip program oluşturmayı başardıkları gibi Street Workout çalışmaları için handikap sayılan kas gelişiminin zamanla durması problemini ortadan kaldırmayı başarmışlardır. Program yeterince incelendiğinde;

 • Daha esnek ve daha güçlü kaslara sahip olabilmek için vücut ağırlığının yeterli olduğu,
 • Rutin çalışmalarla spor salonlarında yapılan çalışmalara göre daha estetik vücuda sahip olunabileceği,
 • Fitness çalışmalarının aksine vücut ağırlığı ile çalışıldığında kondisyonun da gelişebileceğini

Tüm vücut geliştirme meraklılarına ispatlamışlardır. Doğru beslenme ve spor disiplini ile iyi bir vücuda sahip olabilmek için spor salonlarına gitmeye ve protein tozlarını kullanmaya gerek olmadığının en güzel kanıtı Bar Brothers egzersizleri olarak kolaylıkla gösterilebilir.

Bar Brothers Programı İçerisinde Hangi Hareketler Bulunmaktadır?

Programın tanıtım videolarına sıklıkla barfiks varyasyonları ve şınav göze çarpsa da Bar Brothers 12 week program olarak adlandırılan bu calisthenic antrenmanlarda;

 • Barfiks,
 • Şınav,
 • Squat,
 • Dips

Bar Brothers Full Body Antrenmanları


Yukarıdaki programda yer alan hareketleri sırasıyla 8 er defa yapıyoruz. 4 set şeklinde yapacağız ve bitireceğiz. Her set arasında 3 dakika her hareket arasında 45 saniye dinlenebilirsiniz.


Yukarıdaki program evde yapabileceğiniz şekilde hazırlanmıştır resimde yer alan hareketleri sırasıyla yanlarında yazdığı sayılar kadar yapıyoruz. 3 set şeklinde yapacağız ve bitireceğiz. Her set arasında 4 dakika her hareket arasında 1 dakika dinlenebilirsiniz.


Yukarıdaki SIX-MIX programında yer alan hareketleri sırasıyla yanlarında yazdığı sayılar kadar yapıyoruz. 6 set şeklinde yapacağız. Her set arasında 2 dakika her hareket arasında 30 saniye dinlenebilirsiniz.


Yukarıdaki Full body shock programda yer alan hareketleri sırasıyla yanlarında yazdığı sayılar kadar yapıyoruz. 4 set şeklinde yapacağız. Her set arasında 2 dakika her hareket arasında 30 saniye dinlenebilirsiniz.


Yukarıdaki Ev – Full Body programda yer alan hareketleri sırasıyla yanlarında yazdığı sayılar kadar yapıyoruz. 4 set şeklinde yapacağız. Her set arasında 2 dakika her hareket arasında dinlenebileceğiniz en kısa sürede dinlenebilirsiniz.

Bar Brothers Üst Vücut Antrenmanları


Yukarıdaki Let’s Go programda yer alan hareketleri sırasıyla yanlarında yazdığı sayılar kadar yapıyoruz. 3 set veya daha fazla set şeklinde yapacağız. Her set arasında 4 dakika her hareket arasında dinlenebileceğiniz en kısa sürede dinlenebilirsiniz.


Yukarıdaki Chest Addict programında yer alan hareketleri sırasıyla yanlarında yazdığı sayılar kadar yapıyoruz. 4 set veya daha fazla set şeklinde yapacağız. Her set arasında 3 dakika her hareket arasında dinlenebileceğiniz en kısa sürede dinlenebilirsiniz.


Yukarıdaki Göğüs programda yer alan hareketleri sırasıyla yanlarında yazdığı sayılar kadar yapıyoruz. 4 set şeklinde yapacağız. Her set arasında 3 dakika her hareket arasında 30 saniye dinlenebilirsiniz.


Yukarıdaki Sırt-Biceps programda yer alan hareketleri sırasıyla yanlarında yazdığı sayılar kadar yapıyoruz. 4 set şeklinde yapacağız. Her set arasında 3 dakika her hareket arasında 1 dakika dinlenebilirsiniz.


Yukarıdaki Biceps-Triceps programda yer alan hareketleri sırasıyla yanlarında yazdığı sayılar kadar yapıyoruz. 4 set veya daha fazla set şeklinde yapacağız. Her set arasında 4 dakika her hareket arasında 30 saniye dinlenebilirsiniz.

Bar Brothers Bacak Antrenmanı

Bar Brothers Cardio Antrenmanı


Yukarıdaki Yağ yakıcı programı hareketleri yanlarındaki sayılar kadar yaparak 4 set şeklinde yapabilirsiniz. Setler arasında 2 dakika hareketler arasında 30 saniye dinlenebilirsiniz.


Yukarıdaki Kadınlar için yağ yakıcı programı hareketleri yanlarındaki sayılar kadar yaparak 4 set şeklinde yapabilirsiniz. Setler arasında 3 dakika hareketler arasında 45 saniye dinlenebilirsiniz.

Bar Brothers Karın Antrenmanı


Karın bölgeniz için olan egzersizleri 4 set şeklinde setler arası 3 dakika ve hareketler arası 1 dakika dinlenerek yapabilirsiniz.

Başlıca çalışma yöntemleri bu şekildedir . Daha detaylı programları uygulayabilmek için satın almanız gerektiği gibi video paylaşım siteleri üzerinden bir kısım videolarına ücretsiz olarak erişebilirsiniz. Hedefiniz sıkı bir vücuda sahip olmak ise sizlere önerimiz programı satın alma yönünde gelişecektir. Program içerisinde yer alan hareketlerle arzuladığınız görünümü kazanabilmeniz için hareketleri doğru bir şekilde yapmanız ve uygulanması gereken sıralamayı takip etmeniz gereklidir. Aksi taktirde yeterince kaslarınızı güçlendiremeyeceğiniz gibi sakatlanmalarla karşılaşmanız da kaçınılmaz olacaktır.

Size Özel Hazırlanan Ücretsiz Beslenme ve Vücut Geliştirme Programı İçin Lütfen Mail Adresinizi Yazarak Yorumunuzu Ekleyin ! Programınız Size Ulaşmazsa Bize Tekrar Yazmaktan Çekinmeyin !
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.