Barbell Side Bend Hareketi Nasıl Yapılır?


Barbell side Bend bel egzersizi, dambıl ya da barbell yardımıyla yapılan bir egzersizdir. Bel kaslarını geliştirmek için yapılan egzersiz oldukça etkilidir. Vücudumuzdan External ve ınternal obliques kaslarını aktifleştirir ve kasların güçlenmesini sağlar. Bu kaslarımız vücudumuzda belimizle hareket ederken, bizlere kolaylık sağlar. Belin yana, sağa, sola eğilmesini sağlayan kaslar önemli kas grupları içinde yer alır. Bel için yapılan egzersiz her branştan sporcu tarafından yapılmaktadır. Çünkü bel, her spor için etken bir kısımdır. Aynı zamanda bu egzersizi sadece Fitness sporcuları değil, normal insanlarda belinde oluşan yağlanmayı kırmak ve daha estetik görünmek için uygularlar. Belinizin incelmesi, yağların erimesi ve daha fit bir görünüme sahip olmak istiyorsanız barbell side Bend egzersizini uygulayabilirsiniz.

Barbell Side Bend Hareketi Nasıl Yapılır, egzersiz için iki elinizde kullanabilirsiniz. Elinize çok ağır olamayan birer barbell alarak, sağa ve sola eğilerek uygulayabilirsiniz. Tek el ile uygulamanızda boşta olan elinizi ense kısmında tutabilirsiniz. Bükülme yapılırken en aşağıya kadar inilmeye çalışılmalıdır. Bu hareket kaslarınızı daha iyi çalıştıracaktır. Bir tarafta bittikten sonra diğer tarafa geçilerek aynı şekilde uygulama yapılır. Dikkat edilmesi gereken noktalar ise, her iki tarafa da eşit sayıda yapılmalıdır. Yavaş ve kontrollü yapılmalıdır. Vücudunuzu bükmeden dik konumda yapmaya özen gösteriniz. Kendi vücudunuza gerekli miktarda set ve periyotlar ayarlayarak, günlük egzersiz listenize ekleyebilirsiniz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Barbell Side Bend Hareketi Nasıl Yapılır? için yorumda bulun

    Barbell Side Bend Hareketi Nasıl Yapılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Barbell Side Bend Hareketi Nasıl Yapılır? için ilk yorumu yapabilirsin.