Vücut Geliştirme

Basen Eritme Hareketleri – En kolay basen eritme egzersizleri

20.04.2014
1.438
Basen Eritme Hareketleri – En kolay basen eritme egzersizleri

Kadınların vücutlarında en çok şikayet ettikleri bölgelerden bir tanesi basen bölgesidir.Bayanların çoğunda genetik olarak basen kısımları geniştir,basen kısımları geniş olmayan bayanlar ise aldıkları kiloları öncelikle basen ve bel bölgesine alırlar.Gün geçtikçe can sıkıcı hale gelen basen bölümündeki kiloları birkaç kolay basen eritme hareketleri yardımıyla eritebilirsiniz.

Kilo aldığımız zamanlarda kolayca belirginleşen basen bölgesini eritmek için sistemli ve programlı bir şekilde çalışmak gerekiyor basen eritme hareketlerini yaparken düzenli olmalı programınızı aksatmamalısınız.Basen hareketlerini yaparken yanında diyet programlarıda kullanırsanız ulaşacağınız sonuç daha verimli olacaktır.Herkesin bildiği klasik beslenme önerilerinin dışında ben sizlere basen eritmek için günde 2-2,5 litre civarı su tüketmenizi öneriyorum bunlara ek olarak gazlı içecek tüketiminden,şekerden ve beyaz ekmekten uzak durmalısınız.

Sizlere basen eritme hareketleri ile birlikte kullanacağınız basen eritme diyetini paylaşmak istiyorum.Sadece bu diyeti kullanıp basen eritme hareketlerini uygulamadan 1 haftada 3 kilo veren arkadaşım oldu.

1.Gün Sabah:1 adet meyve,bir dilim kızarmış kepek ekmeği.Öğle:Bir parça haşlanmış ya da ızgara et.Akşam:Bir dilim kızarmış kepek ekmeği,yeşil salata,bir tane meyve,çay ya da kahve

2.Gün Sabah:1 adet meyve ve ya bir bardak greyfurt suyu,1 dilim kızarmış kepek ekmeği.Öğle:Haşlanmış ıspanak,domates,kereviz salatası.Akşam:Dilediğiniz kadar meyve salatası,çay ya da kahve

3.Gün Sabah:1adet meyve,1 dilim kızarmış kepek ekmeği,çay ya da kahve.Öğle:Haşlama veya ızgara balık,mevsim meyvesi,çay veya kahve.Akşam:Söğüş domates,yağsız ve etsiz pişirilmiş kereviz yemeği,çay veya kahve

4.Gün Sabah:1 adet meyve,1 dilim kızarmış kepek ekmeği,çay veya kahve.Öğle:1 adet haşlanmış yumurta veya bir parça yağsız tuzsuz peynir,az yağlı fasülye yemeği,1 dilim kepek ekmeği,çay veya kahve.Akşam:Çiğ yeşil biber,mevsim salatası,çay veya kahve

5.Gün Sabah:1 adet meyve,1 dilim kızarmış kepek ekmeği.Öğle:Izgara balık,yağsız mevsim salatası.Akşam:Yağsız ve tuzsuz beyaz peynir,haşlanmış ıspanak,1 dilim kepek ekmeği,çay ya da kahve.

6.gün Sabah:1 adet meyve,1 dilim kızarmış kepek ekmeği.Öğle:Çeşitli meyveler,çay ya da kahve.Akşam:Yeşil salata,domates,bir parça yağsız peynir,mevsim meyvesi,çay veya kahve.

7.gün Sabah 1 adet meyve,1 dilim kızarmış kepek ekmeği,çay veya kahve.Öğle:Izgara tavuk eti,domates,havuç,haşlanmış lahana,mevsim meyvesi.Akşam:Yeşil salata,haşlanmış lahana,mevsim meyvesi,çay veya kahve.

Basen eritmek için hangi hareketleri yapmalıyım?

Basen eritme egzersizlerini uygulamadan önce benim sizlere önerim 30-45 dakika arası hafif tempoda yürüş yapmanız bu yürüyüşü eğimli yürüyüşle değiştirip zamanını da düşürebilirsiniz.Bu yürüyüş hem sizin kaslarınızın ısınmasını sağlar hem de 20.dakikadan sonra vücutta yağ yakımı artacağından sizin daha hızlı bir şekilde kilo vermenizi sağlar.

Şimdi sizlerle evinizde rahatlıkla yapabileceğiniz basen eritme hareketlerini paylaşalım.

basen eritme hareketiBasen eritme hareketlerinin ilkinde sol bacağımızı hafifçe yukarıya doğru kaldırıyoruz yukarıdaki şekilde bayan biraz fazla yukarı kaldırmış siz vücudunuza paralel olacak şekilde kaldırırsanız yeterli olur birkaç saniye bu pozisyonda kaldıktan sonra bacağınızı yere indirip diğer bacak için aynısını yapın,tek bacak için 10 sefer yapalım bu hareketimizi.

bacak itme basen eritme hareketleriBasen eritme hareketlerimizden ikincisinde bacağımızı kırık pozisyondan yukarıdaki pozisyona getiriyoruz bu pozisyonda 5-6 saniye bekleyip başlangıç pozisyonumuza geri dönüyoruz daha sonra hareketi diğer bacağımıza geçerek tekrarlıyoruz.Hareketi tek bir bacak için 10 sefer yapıyoruz.

kalça basen eritme hareketleriÜçüncü hareketimizde sağ kalçamızın üzerine dirseklerimizden destek alarak oturuyoruz.Sağ bacağımızı hafifçe kırıyoruz sol ayağımızı sağ bacağımızın üstünden getirip sol ayağımız sağ diz kapağımızın önünde olacak şekilde bekliyoruz ayak parmaklarınız karşıyı işaret etmeli.Daha sonra alttaki sağ bacağımızı hafifçe düzleştiriyoruz birkaç saniye bekleyip başlangıç pozisyonuna dönüyoruz bu hareketide her ayak için 10 sefer tekrar ediyoruz.

kalça eritme hareketiSıra geldi dördüncü ve çoğumuz için en zor diyebileceğimiz harekete muhtemelen bu harekete geldiğinizde nefes nefese kalacaksınız pes etmeyin sistemli bir şekilde hareketleri tamamlamanız son derece önemli.Son hareketimizde sol tarafımızın üzerine doğru uzanıyoruz,sol bacağımızı hafifçe kırıyoruz,sağ bacağımızı sol bacağımız üzerine 45 derece açı yapacak şekilde getiriyoruz.Daha sonra sağ bacağımızı şekildeki gibi 90 derece olacak konuma getirip 4-5 saniye bekleyip başlangıç konumuna dönüyoruz.Bu hareketimizide her bir bacak için 10 defa yapıyoruz.

Resimli hareketlere ek olarak daha net bir biçimde anlamanız için basen eritme videosunu aşağıya ekledim

Yukarıda detaylı bir biçimde anlatmış olduğum basen eritme hareketlerini ve basen eritme diyetimizi sistemli bir şekilde uygularsanız basen bölgesindeki kilolardan kurtulmamanız için hiçbir sebep yok yeterki azimli olun sormak istediğiniz yerlerde iletişim bölümünden yada konuya yorum yaparak irtibata geçebilirsiniz.

Size Özel Hazırlanan Ücretsiz Beslenme ve Vücut Geliştirme Programı İçin Lütfen Mail Adresinizi Yazarak Yorumunuzu Ekleyin ! Programınız Size Ulaşmazsa Bize Tekrar Yazmaktan Çekinmeyin !

Etiketler:

Yorumlar
  1. Mustafa dedi ki:

    Peki erkekler basen ve kalça nasıl eritebilir. 6 aydır vücut geliştirme sporunu düzenli şekilde yapıyorum bacak kalınlığım 62cm zayıf bir bayan bel çevresi kadar. Nasıl küçülür yada incelir bunlar