Vücut Geliştirme

Bent Over Bar Twisting Hareketi Nasıl Yapılır?

14.12.2017
209
Bent Over Bar Twisting Hareketi Nasıl Yapılır?

Herkesin evinde kolaylıkla uygulayabileceği bir egzersiz hareketi olmakla beraber sporcular için oldukça önemli bir egzersiz hareketidir. Bel kaslarınızı kuvvetlendirmesinin yanında, belinizdeki fazla yağları yok ederek belinizi inceltir, bel oyuntusunuz ortaya çıkarır. Vücudumuzda Rectus abdominis, External oblique ve psoas kaslarını faaliyete geçirir. Düzenli yapılmasıyla belinizde ki kaslar kuvvetlenecektir. Bu kaslar vücudumuzun gövde kısmında ve bel kısmında ki eğilmeleri ve bükülmelere yardımcı olan kaslardır. Aynı zamanda beli saran yapısıyla, bele gelebilecek olağan zararlı hareketlerden beli korur. Her spor branşından uygulandığı gibi normal insanlarda zayıflamak, bel yağlarını eritmek ve daha fit görünmek için bu egzersizi uygularlar.

 

Bent Over Bar Twisting Hareketi Nasıl Yapılır, egzersiz için evinizde yapıyorsanız oklava tarzı uzun ve ince bir nesne gereklidir. Spor salonunda yapıyorsanız barı omuzlar

 

ınıza alarak, boynun arka kısmına yerleştirin. Ellerinizle sıkıca barı kavrayınız. Dizlerinizi kırık biçimde pozisyona konumlanın. Bacaklarınızın açıklığı omuz genişliğinde olmalıdır. Daha sonra bir sağa bir sola olacak şekilde kontrollü hareket ediniz. Bu egzersizde dikkat edilmesi gerekenler, sağa ve sola eşit sayılarda dönmelisiniz, yani 10 sağa 10 sola şeklinde olmalıdır. Ve pozisyon alındıktan ve egzersize başlamadan hemen önce gövdeniz yerle paralel olmasına dikkat ediniz. Vücudunuzun gerektirdiği ve ihtiyacınız kadar periyot ve set sayıları belirleyebilirsiniz. Çok riskli bir hareket olmadığı için vücut geliştirme sporuna yeni başlayanlarda kolaylıkla uygulayabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.