Vücut Geliştirme

Bilek Ağrısı Neden Olur ?

Bilek Ağrısı Neden Olur ?

Bilek Ağrısı Nedenleri ve Tedavileri

Birçok insan bilek ağrısı meydana gelebilmektedir. Özellikle sporcularda ve ağırlık ile çalışan sporcularda bileklerde ağrı oluşması çok sık rastlanabilmektedir. Meydana gelen el bileği ağrısı nedenleri birbirinden farklı olabilmektedir. Birçok farklı nedenle el bileklerinde şiddetli veya uzun süreli ağrılar meydana gelebilmekte ve günlük yaşamı olumsuz etkilemektedir.

El Bileği Ağrılarının Nedenleri

 • El bileği ağrısının en sık görülen nedenlerinden birisi tendon kılıflarında iltihap olarak meydana gelen tendinittir. Bu durum el bileği bölgesinde şişme ve ağrıya neden olmaktadır.
 • Bir diğer bilek ağrısı nedeni ile burkulmalardır. Eklemlerde burkulma ile meydana gelen hasar ağrılara neden olmaktadır.
 • Bilek sinirlerinde bulunan sinirlerdeki işlev bozulmaları olarak ifade edilen karpal tünel sendromu da bileklerde ağrıya neden olmaktadır.
 • Farklı nedenler ile ortaya çıkan bileklerdeki eklem iltihabı da bileklerde ağrıya neden olmaktadır.
 • Bileklerde şişme ile ortaya çıkan Ganglion kisti de ağrılara neden olmaktadır.
 • Ayrıca bileklerde meydana gelen kırıklarda şiddetli ağrılara neden olmaktadır.

Bilek Ağrılarında Doktora Ne Zaman Gidilmelidir?

Özellikle yaşanılan bilek ağrısı nedenleri bilinmiyor ise tanı konulması için doktora gidilmelidir. Tedavi süreci içinde en uygun uygulama doktor tarafından verilenler olmaktadır. Meydana gelen ağrının dinlenme ile geçmemesi durumunda ve ağrı şiddetinin fazla olması ile günlük yaşamda ciddi sorunlara neden olması durumunda doktora gidilerek tanı konulması ve tedavi uygulanması gerekmektedir.

Bilek Ağrılarında Tedaviler

Bileklerde meydana gelen ağrıların tedavilerinde ağrının nedeni oldukça önemlidir. Ağrının nedeni bilindiği ve tanı konulduğu durumda tedavilerde buna göre uygulanabilmektedir. Ağrının nedeni ve bilekte meydana gelen hasara göre en uygun tedavi yöntemi doktor tarafından belirlenmektedir.

Bilek Ağrılarında Tedavi Yöntemleri

 • Bilek ağrıların ilk olarak dinlenme ilk yapılacak tedavi yöntemdir. Ayrıca düzenli yapılan aktivitelerin bırakılması da önerilmektedir.
 • Bileklerde meydana gelen ağrılar için bilek ağrısı tedavisi içerisinde ağrının nedeni göre buz ve sıcak uygulamaları da yapılabilmektedir.
 • Bilek ağrılarının nedenlerine göre bilek destekleri ile tedavi yöntemi uygulanabilmektedir.
 • Bir iltihap söz konusu ise iltihap sökücü ilaçlar ile tedavi uygulanabilmektedir.
 • Ağrıların nedeni ve durumuna göre cerrahi operasyonlarda uygulanabilmektedir.


Size Özel Hazırlanan Ücretsiz Beslenme ve Vücut Geliştirme Programı İçin Lütfen Mail Adresinizi Yazarak Yorumunuzu Ekleyin ! Programınız Size Ulaşmazsa Bize Tekrar Yazmaktan Çekinmeyin !
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.