Bölgesel Zayıflama Mümkün Mü?

Bölgesel Zayıflama


Medyanın, televizyonun ve internetin hayatımıza iyiden iyiye dahil olması ile birlikte mankenlerin ve fitness modellerin vücutları bir şekilde bilinç altımıza pompalanmaya başlandı. Gün gün, iyi ve güzel vücut için standartlar tabiri caizse bize yavaş yavaş dayatılmaya başlandı. Bu vücutlara sahip olabilmek için satılmaya çalışılan ürünler ve ilaçlar hep bu pozlarla pazarlanmaya çalışıldı ama hiçbir zaman spor yapmanın öneminden bahsedilmedi. Hatta bu simsarlar bu oyunlarına sporu da alet ettiler ve bölgesel zayıflamayı kendilerince mümkün görüp insanların umutlarıyla oynadılar.

Bu yazıyı okuduğunuza göre sizin de kafanızda muhtemelen bölgesel yağ yakmak, bölgesel zayıflamak mümkün mü? gibi sorular var.

Hemen cevaplayalım Hayır. Bu düşüncenin ardında yazının başında da belirttiğimiz gibi bunun arka planında ya hayal satan tüccarlar ya da bu konuda uzman olduğunu söyleyip hiçbir şey bilmeyen cahiller var. Bunu iddia eden iki kesimden de uzak durmakta yarar var.

bölgesel 3

Bölgesel Zayıflama Hiç mi Mümkün Değil?

Bilimsel araştırmaların çoğuna göre hayır, bir kısmına göre ise dikkate bile alınamayacak kadar küçük ölçülerde.

Kilo Verince Nasıl Görünürüm?

Eğer bir uzman elinden çıkmış diyet ve antrenman programına birebir uyarsanız mümkün olduğunca yağ yakarak ve kas kaybı yaşamadan, hatta bazen kas bile inşa ederek kilo vermeniz mümkün. Bu durumda vücut tabiri caizse filmi geri saracak. Yani;

Eğer siz ilk başta bel çevrenize yağ depolamış, uzun süre kendinize dikkat etmemiş ve parmaklarınız bile yağ depolamışsa film geri sarılacak. Önce belirgin şekilde ilk başta parmaklarınızın inceldiğini göreceksiniz, en sonda ise bel çevresindeki son yağlar yakılacak. Tabi sizin beliniz kilo alırken bir yere kadar büyüyüp birden büyümeyi bırakmadığı için diyetin ilk günlerinden itibaren beldeki yağlar erimeye başlayacak.

Bu yüzden bölgesel yağ yakmak isteyenler hayatlarında bazı şeylerin artık eskisi gibi olmaması gerektiğini anlamalı. Hiç vakit kaybetmeden hemen daha düzenli bir hayat, daha düzenli bir beslenme ve spor size sadece bir bölgedeki yağlardan kurtulma imkanı değil, arzuladığınız fit, güzel ve sağlıklı vücudu er ya da geç verecektir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bölgesel Zayıflama Mümkün Mü? için yorumda bulun

    Bölgesel Zayıflama Mümkün Mü? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bölgesel Zayıflama Mümkün Mü? için ilk yorumu yapabilirsin.