Boyun Kasları Nasıl Gelişir ?


Boyun kaslarınızı en etkili bir şekilde geliştirmek istediğiniz son derece kolay uygulanabilen ve etkili sonuçlar sunan etkili boyun kasları geliştirici egzersizlerini düzenli bir şekilde uygulayabilmektesiniz. Ayrıca kolay bir uygulamaya sahip olması sayesinde her yaştan bireylere hitap eden etkili boyun kasları geliştirme yöntemi, bu sayede uzmanlar tarafından da uygulanması tavsiye edilmektedir.

Boyun Kaslarınızı Etkili Bir Şekilde Gelişmesini Sağlayan Boyun Egzersizleri Şunlardır;

Arka Boyun Kasının Ve Trapez Kasının Güçlendirilmesi

 • Arka boyun kasınızı ve trapez kasınızı güçlendirmek istediğinizde ilk olarak yüksekçe bir yere yüz üstü uzanmalı ve her iki elinizi de boynunuzun arka kısmına almalısınız.
 • Bu aşamadan itibaren başınızı yukarıya doğru kaldırmalı ve başınızı yalnızca 1 saniye kadar yukarıda tutmalısınız.
 • Hemen sonrasında başınızı yavaş bir şekilde aşağıya doğru indirmelisiniz.
 • Burada dikkat etmeniz gereken nokta ise, boyun kasları geliştirici egzersizleri sırasında vücudunuzu sabit bir şekilde tutmanız ve yalnızca boyun kasları egzersizlerinizi boyun üzerinde uygulamalısınız.

Ön Boyun Kasının Güçlendirilmesi

 • Ön boyun kasınızı güçlendirmek için de, yüksekçe bir yere sırt üstü uzanmalısınız.
 • Bu aşamadan itibaren başınız ve boynunuz dışarıda kalacak vaziyette her iki elinizi de alnınıza yapıştırmalı ve başınızı öne doğru itmelisiniz.
 • Burada dikkat etmeniz gereken nokta ise, boynunuzun fazla gerilmemesine özen göstermenizdir.
 • Bir yandan başınızı yukarı doğru iterken, diğer yandan her iki eliniz ile birlikte direnç göstermeli ve 1 saniye süreli olarak bu şekilde kalmalısınız.
 • Bu egzersizinizde de vücudunuzun sabit bir şekilde kalmasına ve yalnızca egzersizlerinizi boyun kısmınız üzerinde uygulamaya özen göstermelisiniz.

Boyun Kasları Geliştirme Egzersizleri Uygulanış Süresi Nedir?

Yukarıdaki etkili boyun kasları egzersizlerini günlük olarak mümkünse 3’er kez ve 5’er saniyeli olarak uygulamanızı tavsiye etmekteyiz. Bu sayede boyun kaslarınızı evinizin konforunda kolay ve etkili bir şekilde geliştirebilmekte ve bu sayede yüksek ücretli spor salonlarına başvurmadan boyun kaslarınızı birkaç gün içerisinde geliştirebilmektesiniz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Boyun Kasları Nasıl Gelişir ? için yorumda bulun

  Boyun Kasları Nasıl Gelişir ? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Boyun Kasları Nasıl Gelişir ? için ilk yorumu yapabilirsin.