Büyüme Hormonu Ve Testosteron Seviyesi Nasıl Artar?


doğal testosteron nasıl artar

Büyüme hormonu ve testosteron kelimeleri,vücut geliştirme sporu yapan her bir bireyin en az bir kere adını duyduğu kelimeler arasındadır.Öncelikle bu kelimelerin ne anlama geldiğinden kısaca bahsetmek istiyorum.Büyüme hormonu,insanlarda ve hayvanlarda büyümeyi ve yeni hücre oluşumunu sağlayan hormondur.Testosteron hormonu ise erkeksi karakterlerin ortaya çıkmasını sağlayan hormondur.Büyüme hormonu yeni kas hücrelerinin oluşmasını sağladığından vücut geliştirme sporunda etkilidir.Peki testosteron hormonunun vücut geliştirme sporu üzerindeki etkisi nedir? Testosteron,kasların daha kısa sürede gelişip,vücudun sahip olduğu gücün artmasını sağlar.Bizler vücudumuzdaki testosteron ve büyüme hormonu seviyesini nasıl arttırabiliriz?

İlk olarak sizlere testosteron seviyesini arttırmanın en kolay yolundan bahsedeceğim.Steroidler,testosteron seviyesini arttırma konusunda en etkili maddelerdir.Fakat sizlere yazmış olduğum bir makalede steroidlerin zararlarını belirtmiştim.Bunlara bu konu başlığı altında kısaca değinmem gerekirse ; kanser riskini arttırır,kısırlığa sebep olur,kalp ritmini bozar ve daha bir çok zararı vardır.Kesinlikle sizlere steroid kullanımını önermiyorum.Çünkü steroidin zararları kanıtlanmıştır.Bizim testosteron seviyesini arttırmamız ve maksimum gelişmeyi sağlayabilmemiz için uygulayabileceğimiz doğal yollarda mevcuttur.Bunları sizlerle paylaşmak istiyorum.

Büyüme hormonu miktarını arttırmak isteyen vücut geliştirmeciler için ilk önereceğim yol protein tozu ve aminoasitlerdir.Protein tozları ve aminoasitler,vücutta protein sentezine yardımcı olurlar.Kaslar protein yapılı olduğundan bu tarz ek besinleri kullandığınız taktirde maksimum gelişim elde edersiniz.

Testosteron artışına etki eden en önemli etken ise mineral ve vitamin kullanımıdır.ZMA adı verilen ve son zamanlarda yeni duyulan besin takviyesi bu artışı sağlamak için bulunmaz hint kumaşıdır diyebiliriz.İçerik olarak çinko,magnezyum ve B6 gibi vitaminleri bulunduran ZMA testosteron seviyesini önemli seviyede arttırır.

Son olarak sizlere testosteron ve büyüme hormonu seviyenizi arttıracak bitkisel takviyelerden bahsetmek istiyorum.Yohimbe özü,çemen otu, demir dikeni,aspartik asit ve tribulus gibi bitkilerin özleri bu tarz artışı doğal yollardan sağlayan bitkilerdir.Ayrıca insandaki cinsel isteği ve gücü de arttırdığı söyleniyor.

Eğer vücut geliştirme sporunda önemli yerlere gelme amacındaysak testosteron ve büyüme hormonu bizim için en önemli etkenlerdir.Bunların seviyesini ne kadar yüksek tutarsanız kaslarınızın büyümesi ve gelişmesi o kadar yüksek olur.Sizin için önerdiğim maddelerden hangisi size uygun geliyorsa onlardan birisini seçmekle işe başlayabilirsiniz.

testosteron nasıl artarBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Büyüme Hormonu Ve Testosteron Seviyesi Nasıl Artar? için yorumda bulun

    Büyüme Hormonu Ve Testosteron Seviyesi Nasıl Artar? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Büyüme Hormonu Ve Testosteron Seviyesi Nasıl Artar? için ilk yorumu yapabilirsin.