Vücut Geliştirme

Çalışıyorum Ama Kaslarım Neden Gelişmiyor

Çalışıyorum Ama Kaslarım Neden Gelişmiyor

Vücut geliştime sporunu yapan ve bir süre sonra Çalışıyorum Ama Kaslarım Neden Gelişmiyor diye kendine soran ya da çevresindeki insanlara soran pek çok kişi var. Bu kişi sayısı hiç de anımsanacak bir sayı değil ve spor yapıp da gelişmemek mümkün değil siz bende bir gelişme yok ya da istediğim seviyede değilim diye düşünüyorsanız mutlaka yaptığınız yanlışlar var demektir.

Öncelikle vücut geliştirme sadece ağırlık kaldırmak ya da dengeli beslenme ile olacak bir spor dalı değil, hepsinin bir arada olması sürekli çalışma istek ve arzu ile bir araya gelen bir spor dalıdır.bu spora başlayan pek çok kişi 3 ay ya da 5 ay çalışıp bırakır belli bir süre sonra tekrar başlar. Örnek verelim okullar açıldı tatile gidiyorum yada kişisel işler. Bu spor bunu kaldırmaz diyetinizi yapmak ve kasları aktif tutmak zorundasınız. Birde sürekli olarak çalışan çabalayan gerçekten gönülden yapanlar  var. Yine de sonuç alamıyorum diyorsanız ya uyguladığınız taktikler yanlış ya da sürekli olarak aynı bölgeleri çalıştırıyorsunuz.

Bir diğer önemli nokta ise sürekli olarak çalışmak herşeye dikkat etmek ve yine de istenilen nokta da olamamak. Bunun için kendinize bir çıta koymayın internette izlediğiniz videolardaki muhteşem vücutlu kişiler gibi çalışıyorum neden öyle olamıyorum demek yerine çalışmaya devam edin. Herkesin genetiği farklıdır. Sizin genetiğiniz onlar kadar iyi olmayabilir bu konuda yapacak pek bişey yok o yüzden bu spor dalında çalışmaya devam etmeliyiz.

Size Özel Hazırlanan Ücretsiz Beslenme ve Vücut Geliştirme Programı İçin Lütfen Mail Adresinizi Yazarak Yorumunuzu Ekleyin ! Programınız Size Ulaşmazsa Bize Tekrar Yazmaktan Çekinmeyin !

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.