Clenbuterol Nedir ?


Clenbuterol Nedir?

Daha çok Klen ismindeki kısaltması ile bilinen Clenbuterol pek çok profesyonel sporcu tarafından da kullanılan ve yağ yakmada etkili olan bir üründür. Vücutta gösterdiği etkiler gözlendiği takdirde steroidlerle arasındaki benzerliklerin görülebildiği bu ürün herhangi bir gıda takviyesi ya da destekleyici bir ürün olmasının dışında ilaçtır. Yağların yakılmasını hızlandırdığı için hem kas gelişimi konusunda hem de spor antrenmanları sırasındaki gerekli olan enerjinin sağlanması açısından bu ürün oldukça etkili bir performans göstermektedir.

Yağ yakmak ve çok daha kısa bir süre içinde gelişmiş kaslara sahip olmak için bu ürünün kullanılması planlanıyorsa ürünün son yıllarda pek çok spor dalında yasaklanmış ürünler arasında dahil edildiğini bilmek gerekiyor. Çok sayıda zararı bulunan bu ürünün yine de kullanmak isteyenler kendi sorumluluklarını alarak ürünün getirdiği faydalar ve riskler arasında bir seçim yapmak suretiyle karar verebilirler.

Clenbuterol’ün Zararları Nelerdir?

Vücutta en hızlı şekilde yağ yakmada etkili olan ve kas gelişimini organik bir biçimde yaşanan değişimden çok daha etkili bir şekilde ortaya çıkaran Clenbuterol faydaları bu kadarla sınırlı kalmakta iken zararlı etkileri son derece tehlikeli olmaktadır.

Ürün ilk kez tüketildiği zamanlarda kişilerde diğer zararlara göre nispeten daha masum sayılabilecek olan terleme, ağız kuruluğu ve uyku bozukluğu gibi sorunlar ortaya çıkarmaktadır. Çok daha büyük sorunların da bir belirtisi sayılabilecek olan bu etkilerin dışında doğrudan sağlıklı bir yaşamı tehdit eden tehlikeleri de bulunmaktadır.

  • Kalp kaslarına kadar varabilen geniş bir çapta tüm kasların kasılmasına sebep olabilir.
  • Kan dolaşımına etki ederek tansiyonun artmasına yol açabilir.
  • Kalbin hızlı bir şekilde artmasına yol açıp nabzı yükselterek çarpıntılar meydana getirir.
  • Baş ağrıları, kusma ve dengede durma bozukluklarına yol açarak migren ve vertigo etkisi gösterebilir.
  • Kaygı bozukluğunun ve depresyonun artmasında etkili olabilir.

Clenbuterol tüm bu zamanla tedavi edilebilir etkilerinin yanı sıra özellikle kalbe karşı getirdiği etkilerle çok daha zararlı olabilmektedir. Kalp kası hücrelerinin büyümesine sebep olarak kanın pompalanmasındaki verimliliği düşürebilir. Bunun sonucunda kişiler kalp krizleri ile de karşılaşabilmektedir. Bu türden oldukça zararlı etkileri bulunan ürünlerin yerine yağ yakıcı özelliğe sahip gıda takviyelerinin kullanılması daha isabetli olacaktır.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Clenbuterol Nedir ? için yorumda bulun

    Clenbuterol Nedir ? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Clenbuterol Nedir ? için ilk yorumu yapabilirsin.