Crunch – Legs On Exercise Ball Hareketi Nasıl Yapılır?

Bu mide hareketimiz crunchlar içerisinde pilates topu yardımıyla yapılan, aynı şekilde Rectus abdominis kaslarını çalıştıran bir egzersizdir. Fitness sporcularının yaptığı bir hareket olmakla beraber omurgalarımızı harekete geçirir. Rectus kaslarımızın ileri geri ve ön arka eğilimlerimizi yapmamıza yardımcı olan kaslardır. Oldukça önemli olan bu kasları harekete geçirirken kontrollü ve yavaş hareketler yaparak gerçekleştirmeliyiz. Bir minderin üzerinde sırtüstü pozisyon alınız daha sonra ayaklarınızın altına pilates topunu yerleştiriniz. Daha sonra ellerinizi başınızın arkasında ense kısmında kenetleyerek birleştiriniz. Crunch – Legs On Exercise Ball Hareketi Nasıl Yapılır, bacaklarımız yere 90 derece dik olmalıdır. Pozisyonumuzu tamamladıktan sonra nefes vererek egzersize başlayabilirsiniz. Mideyi sıkıştırarak tüm gövdeyi topun hizasından biraz daha yükseğe kaldırarak yavaşça yerden kalkınız.


Kollarınız ve bacaklarınızı sabit tutup sadece gövdenizi hareket ettirmeniz gereklidir. Rectus abdominis kaslarımızın yandığını hissedene kadar bekleyiniz yaklaşık 3 – 4 saniye sonra tekrardan yere yavaşça inebilirsiniz. Crunch – Legs On Exercise Ball Mide Hareketi Nasıl Yapılır, bu hareketi yaparken oldukça dikkatli ve kontrollü olunmalıdır. Kenetlemiş olduğunuz ellerinizi boynunuza baskı yapmadan gövdenizi yerden kaldırınız. Vücudunuzun kas indeksine göre bu egzersizleri set halinde listenize ekleyebilirsiniz. Fitness daha önce yapmamış yeni başlayacak olan kişiler için uygun bir harekettir. Yavaş ve kontrollü yapıldığı sürece hiçbir riski yoktur. Günde 3er set halinde, her sette 10 kez bu hareketi yapabilirsiniz. Set aralarında çok uzun molalar vermeyiniz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Crunch – Legs On Exercise Ball Hareketi Nasıl Yapılır? için yorumda bulun

    Crunch – Legs On Exercise Ball Hareketi Nasıl Yapılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Crunch – Legs On Exercise Ball Hareketi Nasıl Yapılır? için ilk yorumu yapabilirsin.