Vücut Geliştirme

Decline Reverse Crunch Hareketi Nasıl Yapılır?

25.11.2017
133
Decline Reverse Crunch Hareketi Nasıl Yapılır?

Mide egzersizleri arasında temel olarak gösterebileceğimiz en etkili egzersizlerden biri de Decline Reverse Crunch hareketidir. Hem alt karın kas grubunu hem de orta ve üst kas grubunu rahatlıkla aktif edebileceğiniz bu egzersiz tüm sporcular tarafından rahatlıkla uygulanabilecek türdendir.

Decline Reverse Crunch Nasıl Yapılır?
Eğimli sehpalarda yapabileceğiniz Decline Reverse Crunch hareketi için sehpaya uzanın ve ellerinizi başınızın arka kısmında yer alan tutunma yerlerinden tutun. Bacaklarınızı diz kısmından hafif şekilde kırın ve ardından bacaklarınızı yukarıya doğru kaldırarak sıkıştırma uygulayın. Göğüslerinize kadar gelecek şekilde sıkıştırma uyguladıktan sonra yenidne başlangıç pozisyonuna geçiş yapın. Dizlerin kırık olması, karın kaslarınzı daha iyi hissetmenize yardımcı olacaktır. Eğer bacaklarınızı göğüs hizasına kadar çekip tamamlarsanız alt karın kasları etkin olacaktır. Hareketi o noktada bitirmez ve kalçanızı da yukarıya doğru kaldırarak devam ederseniz orta mide kas grubunu da dahil etmiş olur ve tüm karın kası grubunuzu çalıştırmış olursunuz.

İlerleyen evrelerde bu hareketi ağırlıklı olarak yapmanızı tavsiye ederiz. Belli bir süre sonra egzersiz kolaylaşacak ve farklı bir seviye istenecektir. Bu durumda ayak arasına yerleştireceğiniz ağırlıklar, hareketi daha zor kılacaktır. Böylece yeni ağırlıklar ekleyerek vücudu şaşırtmaya devam edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.