Vücut Geliştirme

Doğal Yollarla Büyüme Hormonu Arttırma

Doğal Yollarla Büyüme Hormonu Arttırma

Büyüme hormonu hipofiz bezlerinde salgılanan en önemli hormonların başında geliyor. Bu hormon her ne kadar kas yapımını sağlamıyor olsa da, yağ yakımını hızlandırıyor ve kemik yoğunluğunun artmasına yardımcı oluyor. Bu da yaşlanmanın yavaşlamasını sağlıyor. İnsanlar yaşlanmaya başladıkça vücudun üretmiş olduğu büyüme hormonunun salgılanması da azalıyor. 65 yaşındaki bir bireyle 20 yaşında olan bir bireyin hormon miktarları aynı değildir. Bu hormon gençlerde daha fazla salgılandığı için 20 yaşındaki bireyin hormonları daha fazladır.

Büyüme hormonu, testosteron hormonuyla beraber vücutta salgılanan en önemli iki hormondur. Egzersiz sonrasında oluşan hormon kas yapımına katkı sağlamaz ancak yağ yakımını hızlandırdığı için kilo vermeye yardımcı olur.

Büyüme Hormonunun Artması

Büyüme hormonu doğal olarak vücutta uyuduktan hemen sonraki sürede salgılanmakta. Eğer uyku kaliteniz ne kadar yüksekse HGH’de o kadar fazla salgılanır. Bununla beraber sigara, kafein, alkol gibi uyku kalitesini etkileyen zararlı alışkanlıklardan uzak durmalısınız. Doğal yollardan büyüme hormonu salgılanması için yüksek yoğunluklu egzersizler yapmanızda şarttır. Vücut geliştirme antrenmanları bunun için adeta biçilmiş kaftandır diyebiliriz. Eğer antrenman yaparken yüksek ağırlıklar ile çalışırsanız hormonun salgılanma seviyesi daha da artacaktır.

Yağlar Büyüme Hormonuna Engel Oluyor

Büyüme hormonunun engellenmesindeki en büyük etkilerden birisi de vücuda alınan yağlardır. Eğer antrenman öncesinde yağlı besinleri tercih ederseniz spordan sonra büyüme hormonunun salgılanması tam olarak %50’nin üzerinde düşüyor. Eğer kan şekeriniz çok sıklıkla yükseliyorsa buda HGH’nin önündeki en büyük engellerden birisidir.

Eğer doğal yollardan büyüme hormonunuzu arttırmak istiyorsanız tüketmeniz gereken besinlerin başında bol protein içeren yiyecekler geliyor. Bunları da sıralayacak olursak balık, et, yumurta ve süt ürünleri gibi yiyecekler doğal yollardan büyüme hormonunuzun salgılanmasını arttıracaktır.

Eğer spor yapıyorsanız spordan 2 saat önce ve 2 saat sonrasında kesinlikle yağlı gıdaları vücudunuza sokmamalısınız. Ayrıca uyumadan 2 saat öncede vücudunuza girecek olan yağlı gıdalar HDH salgılanmasını engelleyecektir. Antrenman yaparken su içmeye özen göstermelisiniz. Eğer ne kadar su kaybı yaşarsanız HDH o kadar düşecektir. Susadığınızı hissettiğiniz andan itibaren hemen su içmelisiniz ki büyüme hormonunuzun salgılanması durmasın.

Gün içerisinde düzenli olarak potasyum almaya özen gösterin. Hücre içi sıvı akışını yükselten potasyum HGH’nin artmasına olanak sağlıyor. En iyi potasyum kaynakları ise kuruyemişler, doğal yoldan sebze ve meyvelerdir. Meyvenin içerisinde de şeker bulunduğu için sınırlayabilirsiniz ancak bol bol sebze tüketmenizde fayda var.Size Özel Hazırlanan Ücretsiz Beslenme ve Vücut Geliştirme Programı İçin Lütfen Mail Adresinizi Yazarak Yorumunuzu Ekleyin ! Programınız Size Ulaşmazsa Bize Tekrar Yazmaktan Çekinmeyin !
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.