Vücut Geliştirme

Dumbbell Scott Curl Hareketi Nasıl Yapılır?

Dumbbell Scott Curl Hareketi Nasıl Yapılır?

Dumbbell Scott Curl nasıl yapılır

Biceps hareketlerinde en çok tercih edilen hareketler arasında yer alan Dumbbell Scott Curl hareketi,bicepslerin kısa kısmını çalıştırmak amacıyla bir çok programda yerini almaktadır.Bu hareketi ilk spora başladığım zamanlar kullanıyordum ve etkisini kesinlikle göz ardı edemem.Bir süre sonra hep aynı hareketleri kullanmamak amacıyla değiştirdim ve bir daha kullanmadım.Açıkçası kol programlarınız da temel biceps hareketlerinin yanında destekleyici olarak kullanabileceğiniz güzel bir harekettir.3 Set 10-12 Tekrar arası bir çalışma bu hareket için yeterlidir diye düşünüyorum.Fakat bunun sayısını ayarlamak size kalmış belki siz o yanma hissini daha geç hissedeceksiniz.

Dumbbell Scott Curl Hareketi Nasıl Yapılır?

Öncelikle bir adet dumbbelı elinize alın.Dizler hafif kırık olacak bir pozisyonda Preacher Bench adını verdiğimiz sehpanın yanına geçin ve sehpanın göğüs yaslamanız için ayrılan bölümüne göğsünüzü yerleştirin.Koltuk altınızı tam olarak sehpaya yerleştirdiğinizden emin olun ve kolunuzu aşağıya doğru bırakın.Kullanmadığınız elinizle kendinizi destekleyebilirsiniz.Hareketi yaparken dumbbell üst kısıma geldiğinde ve bicepsiniz kasıldığında 1-2 saniye arasında bir süre bekleyin,ardından dumbbelı yavaş bir şekilde aşağıya doğru indirin.Bu harekette önemli olan kolunuz tamamen düzleştikten sonra diğer tekrara geçmenizdir.

[youtube id=”BnMz0ZNxXtA” width=”620″ height=”360″]Size Özel Hazırlanan Ücretsiz Beslenme ve Vücut Geliştirme Programı İçin Lütfen Mail Adresinizi Yazarak Yorumunuzu Ekleyin ! Programınız Size Ulaşmazsa Bize Tekrar Yazmaktan Çekinmeyin !
Yorumlar
  1. barış aktaş dedi ki:

    hocam benim setlerim biceps te 15 x 10 set giriyorum. Ağırlık ise 10 kilo. Mide için her akşam 400 mekik abs yarım ve 200 yan oblikler yapıyorum.ama istediğm hedefe ulaşamıyorum. 100 de çakı. ( askerim) aletler yok. Ne gibi yardımcı olabilirsiniz.