Dumbbell Side Bend Hareketi Nasıl Yapılır?


Dumbbell Side Bend hareketi belin her iki yanında çalışmasını sağlar. Bu egzersiz tüm spor branşları için önemli bir harekettir. Dumbbell Side Bend hareketinin düzenli yapılması durumda yağsız ve ince bir bele sahip olmak mümkündür. Aynı zamanda vücut estetiği ve vücut orantısı için tercih edilen bir egzersiz türüdür.

Hareket uygulanırken, tek elinize fazla ağır olmayan dumbbell ve ya bir ağırlık alınır ve sağa sola bükülerek egzersiz uygulanır. Ayaklar yanlara çok hafif açılır, yere sabit basılarak, tek ele dumbbell alınır diğer el boşta kalır. Boşta kalan el bele yerleştirilir, dumbbellın üzerine doğru ağırlığınızı vererek bükülür birkaç saniye öyle kaldıktan sonra ve tekrar başlangıç haline dönülür. Daha sonra dumbbell veya ağırlık diğer ele alınır aynı şekilde ağırlığın olduğu tarafa bükülerek egzersiz devam edilir. Bu hareket her iki tarafa da eşit şekilde uygulanır. Bu egzersizdeki önemli husus ise hareketi uygularken bele zarar vermeden her iki tarafa da eşit sayılarda yapılmasıdırBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Dumbbell Side Bend Hareketi Nasıl Yapılır? için yorumda bulun

    Dumbbell Side Bend Hareketi Nasıl Yapılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Dumbbell Side Bend Hareketi Nasıl Yapılır? için ilk yorumu yapabilirsin.