Dumbbell Side Lunge Hareketi Nasıl Yapılır?


Dumbbell Side Lunge hareketi ile Semimembranosus, Semitendinosus, Biceps Femoris, Vastus Lateralis, Rectus Femoris, Sartorius, Vastus Medialis, Gluteus Medius, Gluteus Maximus Gracilis kasları çalışır. Bu kaslar bacakların tüm hareketlerini üstlenirler. Vücut geliştirmecilerin sıklıkla uyguladığı bir egzersiz türüdür. Bunun yanı sıra diğer spor branşları içinde önemlidir.

Dumbbell Side Lunge hareketinin uygulanması sırasında ayakta normal duruş pozisyonu alınır. Dumbelllar her iki ele de alınır. Bacak yanları sabit kalacak şekilde, bir bacak sabit kalırken, diğeri bir adım mesafesinde yana atılır. Daha sonra diğer bacak parmak uçları yerde kalacak biçime sabit ve gergin olmalıdır. Yana atılan bacak kaslarının gücü ile ilk pozisyona yani başlangıçtaki duruma dönülür. Beklemeden diğer bacakta aynı şekilde bir adım yana atılır ve diğer bacakta bacak kas gücü ile ilk durumuna gelir. Bu hareket iki bacak içinde gerekli sayıya tamamlanır. Egzersiz uygulanırken bacaklar sırasıyla yana atıldığı anda nefes alınır, geriye gidildiği durumda ise nefes verilir. Vücut dikliği hareket bitene kadar korunmalıdır.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Dumbbell Side Lunge Hareketi Nasıl Yapılır? için yorumda bulun

    Dumbbell Side Lunge Hareketi Nasıl Yapılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Dumbbell Side Lunge Hareketi Nasıl Yapılır? için ilk yorumu yapabilirsin.