Vücut Geliştirme

En Hızlı Zayıflatan Ev Antrenmanı

18.04.2017
416
En Hızlı Zayıflatan Ev Antrenmanı

Evde Hızlı Zayıflamaya Yardımcı Antrenman Programı

Kilo vermek, yağ kütlelerinden kurtulmak ve sıkı bir vücuda sahip olmak isteyen kişiler evde uygulayabilecekleri çok basit hareketler sonrasında istedikleri vücutlara ulaşabilirler. Öncelikle vücudun ısınması her zaman spor antrenmanlarına başlamadan önce yapılmalıdır. Bunun için evde hafif tempoda durduğunuz yerde koşarmış gibi yapmak ve bunun yaklaşık 2 dakika devam ettirilmesinin ardından da tempoyu biraz daha artırmak ısınmak için iyi bir başlangıçtır. Bunun ardından hızlı zayıflatan antrenman için en önemli noktalardan olan kondisyon ve nabız artışı için jumping jacks hareketine geçilir. Ayaklar ve kollar yana açılıp kapanırken vücut belden aşağı ve yukarıda V şeklini oluşturur. Zıplayarak yapılan bu hareket kısa sürede nabzın artmasını sağlayacaktır. Hareketi yapmakta başlangıç aşamasında zorluk çeken kişiler zıplamadan da bu hareketi sürdürebilirler. Daha sonra sol ayak sağ kol sağ ayak sol kola gelecek şekilde esneme hareketleri yapılmalıdır. Bu hareket dize de uygulanabilir. Son olarak bacakların esnemesini sağlamak adına bir bacak öne atılıp dizden kırılacak şekilde vücut öne atılabilir. Tüm bu süreçte belirli egzersiz sürelerine ve dinlenmeye de mutlaka dikkat edilmelidir.

Hangi Hareketler Zayıflatır?

İyi bir ısınmanın ardından arka kol kaslarını geliştirmek adına sandalye ya da daha az bir yüksekliğe ters dönülerek vücudun sadece kol kaslarının gücüyle aşağı indirilip yukarı kaldırılması hareketi hızlı zayıflatan antrenman için en etkili hareketlerdendir. Bundan sonra şınav pozisyonundan geriye doğru bacaklar dik kalacak şekilde vücudun esnetilmesi sağlanabilir. Aynı hareket ters şekilde vücut öne eğilerek ellerin ayaklara yakın olduğu bir noktadan başlanıp şınav pozisyonuna kadar ilerleme sağlanabilir.

Sıkı bir vücuda sahip olmak isteyenler için en önemli kas gruplarından biri karın kasları olmaktadır. Bu sebeple hızlı zayıflatan antrenman söz konusuyken yarım mekik olarak adlandırılan başın göğüs hizasına kadar kaldırılması hareketi yapılabilir. Bunun ardından yine sırt ve yan karın kaslarını güçlendirmeye yarayacak olan sırt ve üst bacak V şeklini almışken sağa ve sola vücudun döndürülmesi sağlanabilir. Bu hareket yapılırken önce ayaklar yerde tutularak daha sonrasında ayaklar havaya kaldırılırsa daha etkili bir hareket yapılır.

Antrenmanı Zorlaştırın!

Hızlı zayıflamak isteyenlerin hızlı zayıflatan antrenman sırasında düzenli olarak kendilerini zorlamaya yönelik hareketler yapmaları gerekmektedir. Bu aşamada bir sonraki harekette şınav pozisyonundan bir seviye daha yukarıda bulunulurken ayakların tek tek çapraz şekilde vücut içerisine çekilmesi gerekir. Bunu yapmakta zorlananlar dik bir şekilde de ayaklarını içeriye çekebilirler. Bir diğer hareket squad hareketi gibi bacakları ve sırtı çalıştırmada etkili olmaktadır. Bacaklar omuz genişliğinde açıkken vücudun bir yana kaydırılması ile birlikte kayılan bölgedeki bacağın kırılması ile istenilen kas gruplarının gelişmesi sağlanır.

Antrenmanın daha zor bir hale gelmesinde en büyük pay nabız artışını daha da artırmak olmaktadır. Özellikle hızlı zayıflatan antrenman için mutlaka kilo vermede nabız artışının gerekli olduğunu bilenler için bu sürpriz olmayacaktır. Şınav pozisyonunda veya mümkün olduğu kadar bu pozisyona yakın bir noktada ayakların tek tek içeri çekilerek vücudun ayağa kalkması sağlanır. Aynı hareket yaklaşık 15 tekrarla yapılarak 2 ya da 3 set yapılma çalışılmalıdır. Tüm bu hareketler yapıldığı takdirde kısa sürede istenilen hedeflere ulaşılabilir.

Size Özel Hazırlanan Ücretsiz Beslenme ve Vücut Geliştirme Programı İçin Lütfen Mail Adresinizi Yazarak Yorumunuzu Ekleyin ! Programınız Size Ulaşmazsa Bize Tekrar Yazmaktan Çekinmeyin !
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.