Vücut Geliştirme

En İyi BCAA Hangisi ?

18.05.2017
380
En İyi BCAA Hangisi ?

BCAA Takviyelerinde Aranması Gerekenler

Kas gelişiminin sağlıklı bir şekilde ortaya konulabilmesi, spor antrenmanlarından sonra kas yıkılmaları ile karşılaşmamak adına mutlaka protein alımlarına ağırlık vermek gerekmektedir. Bu konuda özellik ağır ve yoğun antrenmanların yapıldığı dönemde ihtiyaç duyulan protein alımını karşılamak üzere ek gıda takviyelerinin kullanılması söz konusudur. Pek çok kişi burada ilk akla gelen protein tozlarını kullanıyor olsa da BCAA grubu olarak bilinen aminoasitlerden oluşturulmuş olan BCAA takviyeleri ile etkili sonuçlar almak mümkün olmaktadır. Her kişi kendisi için en iyi bcaa ürününü seçerek bunu kullanmaya devam etmektedir. BCAA kasların yorulmasının ardından kısa sürede toparlanması ve tamirini sağlarken aynı zamanda dışarıdan yapılacak besin alımlarının da daha kolaylaşmasını sağlamaktadır.

BCAA içerisinde losin, izolösin ve valin olmak üzere iç farklı aminoasit bulundurur. Farklı etkilerle vücuda katkı sağlayan bu amino asitler özellikle protein sentezine yaptığı katkılarla kendilerinden beklenenin çok daha fazlasını vermektedir. BCAA gıda takviyelerini kullanmayan kişilerin et, kuru yemiş, fasulye gibi gıdaları sıklıkla tüketmesi gerekiyor. Ancak en iyi bcaa ürünlerinden biri kullanılmaya başlanırsa bu gıdaların sürekli olarak tüketilmesine ve bu şekilde masraf yapılmasına gerek kalınmadan vücudun ihtiyaç duyduğu aminoasitler alınabilmektedir. Özellikle günlük olarak ihtiyaç duyulan proteinin ötesinde spor yapan kişilerin ihtiyaç duyduğu proteinin karşılanması için mutlaka bu ürünlerin kullanımına dikkat edilmelidir. Hap ve toz formda satılmakta olan BCAA’lar aynı zamanda tüketimi açısından da en kullanışlı gıda takviyelerinden olmaktadır.

En İyi BCAA Ürünleri

Gıda takviyeleri alanında bir en iyi listesi oluşturup bu listeye farklı ürünler eklerken ilk dikkat edilmesi gereken nokta ürünlerin içeriği ile ilgili olmalıdır. Burada ürünün kendi özelliklerini ortaya koyabileceği güçlü bir içeriğe sahip olmasına önem verilir. BCAA ürünleri için bu ürünün tüketim kolaylığına sahip olması, formunun kullanıma uygun olması ve içeriğindeki BCAA aminoasitlerinin oransal olarak yüksek değerlerde olmasıyla doğrudan ilgilidir. Bu alanda MusclePharm tarafından üretilmiş olan Amino1 ürünü ilk sırada gelen en iyi bcaa ürünlerinden biridir. İçecek karışımlarına eklemek üzere toz formda olan bu ürün kalitesi ve fiyatları ile adından söz ettiren MusclePharm tarafından üretildiğinden güven konusunda endişeye yer vermemektedir. Her dozunda 3 gram BCAA bulunan bu ürünün aynı zamanda tadı da sevilmektedir.

Bir diğer en iyi bcaa ürünü ise Hardline tarafından üretilen BCAA Matrix ürünüdür. Hiçbir şekilde şeker ve karbonhidrat barındırmayan bu ürün BCAA grubu aminoasitlerini de 4:1:1 oranında bulundurarak etkili olmaktadır. Bir diğer ürün de BSN tarafından üretilen BSN Amino X ürünüdür. Suya atıldığında hızla eriyen bir forma sahip olan bu supplement kullanım kolaylığı noktasında rakipsiz kalıyor. Ayrıca bu ürün farklı aromaya sahip tatları sunduğu için pek çok kişi tarafından da tercih edilmektedir.

Size Özel Hazırlanan Ücretsiz Beslenme ve Vücut Geliştirme Programı İçin Lütfen Mail Adresinizi Yazarak Yorumunuzu Ekleyin ! Programınız Size Ulaşmazsa Bize Tekrar Yazmaktan Çekinmeyin !
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.