Vücut Geliştirme

En İyi Glutamin Hangisi ?

20.05.2017
328
En İyi Glutamin Hangisi ?

Hangi Glutamin Ürünleri Ne Zaman Kullanılır?

Amino asit türlerinden biri olan glutamin vücuda dışarıdan alınması gereken bir amino asit türü olduğu için spor yapan kişiler tarafından alımında oldukça dikkatli olunması gereken bir üründür. Sadece vücut geliştirme ve spor yapan kişiler için değil aynı zamanda günlük amino asit ve protein ihtiyaçlarının karşılanmasında da maddenin alınması gerekmektedir.

Glutamin temel olarak antrenmandan sonra yaşanan kas yorgunluğu başta olmak üzere her türlü yorgunluğun giderilmesini sağlayan bir üründür. Egzersizlerden sonra uzun süre yorgunluk ve ağrı ile karşılaşan kişilerin en iyi glutamin ürünlerinden birini kullanması gerekmektedir. Glutamin konusunda sıklıkla bu toparlama etkisinden söz edilmektedir. Ancak glutaminin en büyük katkısı kaslarda bulunan glikojen seviyesini artırmakla ilgili oluyor. Özellikle ağırlık antrenmanlarında var olan enerjinin tüketilmesinin ardından kullanılmaya başlanan glikojen için bu seviyenin yüksekte tutulması gerektiği anlaşılmakta ve mutlaka glutamin alımına önem vermek gerekmektedir.

En Çok Kullanılan Glutamin Ürünleri

Ağırlık antrenmanları yapan sporcular başta gelmek üzere pek çok kişi glutamin ürünlerini takviye olarak kullanmaktadır. Bu noktada en iyi glutamin sıralaması yapılırsa mutlaka Hardline tarafından üretilmekte olan Glutapure ürününe yer vermek gerekir. Yüzde 100 glutamin toz içeriğine sahip olan bu ürün pozitif nitrojen dengesini sağlamaya yaptığı katkı ve protein sentezindeki olumlu etkileri ile kas yapılanmasında en faydalı ürünlerden biri haline gelmektedir.

Universal Nutrition tarafından üretilmiş olan Glutamin Optimum Cellular Recovery ürünü bir diğer en iyi glutamin ürünlerindendir. Adından da anlaşılabileceği gibi hücresel olarak kasların onarımına etki ettiği söylenen bu ürünün kullanıcılarından gelen tepkilere bakıldığında bunun doğru olduğu da görülmektedir. Aromasız olan bu ürün fiyatı açısından da uygundur.

Glutamin ürünlerinde en çok kullanılan ürün ise Optimum Nutrition tarafından üretilen Glutamine Powder ürünüdür. Kapsül formdaki bu ürün saf glutamin içeriği ile dikkat çekmektedir. Özellikle toz formdaki ürünleri kullanmada zorluk çeken kişiler için bu ürün en isabetli tercihlerden olacaktır. Ürünün en sık tercih edilen ürünlerin başında gelmesinin bir diğer nedeni de pek çok yerde rahatlıkla bulunması ve fiyatının uygun olmasıdır.Size Özel Hazırlanan Ücretsiz Beslenme ve Vücut Geliştirme Programı İçin Lütfen Mail Adresinizi Yazarak Yorumunuzu Ekleyin ! Programınız Size Ulaşmazsa Bize Tekrar Yazmaktan Çekinmeyin !
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.