En İyi Karın Kası Antrenmanı

Vücut geliştirme sporu hakkında yapmış olduğu videolar ile tanınan Mike Chang’in karın kaslarını geliştirmek için uygulamanızı önerdiği harika bir program var.İngilizce altyazılı olarak paylaşılan bu videoda yapmanız gereken hareketleri ve uygulamanız gereken düzeni buraya yazacağım.


İlk hareketimiz Reverse Crunch hareketi.Mike Chang’in videoda gösterdiği şekilde bu hareketi uygularsanız hareketin belinize vurmasına engel olursunuz.Yani dizlerinizi kalçanıza doğru kitleyip bu hareketi yapmalısınız.Bu hareketten 20 tekrar yapılacak.

İkinci hareketimiz Toe Touches hareketi.Bu harekette yatar pozisyondayken ayaklarımızı havaya doğru kaldırıyoruz ve ellerimizle parmak uçlarımıza temas etmeye çalışıyoruz.Bu hareketten de 20 tekrar yapacaksınız.

Üçüncü hareketimiz Plank hareketi.Hareketi yaparken tam düz biçimde durmak yerine 15-20 derece kalçanızı kırarak durmanız tavsiye edilir.Bu hareketide 30 saniye boyunca yapacaksınız.

Bu üç hareketi art arda yaparak toplam 1 seti tamamlayacaksınız.4 kere bu setleri tekrarlayıp karın antrenmanınıza son vereceksiniz.

Karın hareketlerinin ara verilmeden yapılmasının karın kasları için daha iyi olduğunu düşünüyorum.Diğer kaslarla kıyasladığımda daha geç yorulduklarını hissediyorum.Bu yüzden karın kası antrenmanlarımı Mike Chang’in uyguladığı gibi iki veya üç hareketi aralıksız çalışarak yani süper set olarak uygulamayı tercih ediyorum.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. UMUT dedi ki:

  Videosu yok mu …

 2. Mustafa dedi ki:

  Hocam ben 3 aydır yapıyorum biraz vücudum oldu. Daha iyi bir program istiyorum lütfen bana gayet hızlı yapabileceğim bi program varsa 5 günlük çok iyi olur. Bide Edward Norton un Amerikan history X filmindeki görünümünün programı varsa daha dah muhteşem olur şimdiden teşekkür ederim

  • Admin dedi ki:

   Merhabalar Mustafa Bey,gecikme için özür dilerim Mike Chang’in hazırlamış olduğu bu karın hareketlerini şu anda bende uyguluyorum ve oldukça memnunum siz bu hareketleri karın antrenmanlarınızda uygulayabilirsiniz.Daha farklı bir antrenman isterseniz sizin için araştırabilirim.

 3. Mustafa dedi ki:

  Benim sorum neden kalktı hocam benim için önemli de