Vücut Geliştirme

En İyi Kreatin Hangisi ?

19.05.2017
476
En İyi Kreatin Hangisi ?

Kreatin Satın Alınırken Bilinmesi Gerekenler

Güç kazanmak ve kas kütlesini artırmak isteyen kişiler için en fazla kullanılan ürünler protein tozları, BCAA ürünleri ve kreatin gıda takviyeleri olmaktadır. Bunlar içinde kreatin ürünleri özellikle güçlenmek isteyenler için en ideal içeriğe sahip olan üründür. Ağırlık antrenmanlarına daha çok yönelen kişiler için geçerli olan bu durum kreatin satın alınırken dikkat edilmesi gerekenleri de önemli kılmaktadır. Bu noktada sporcuların kendisi için en iyi kreatin tercihini yapması ürünleri dikkatli bir şekilde incelemesi ile doğrudan ilişkilidir. Kreatin gıda takviyelerinin yan etkilerinin ne olduğu, hangi dozlarda alınması gerektiği gibi noktalara dikkat edilerek en iyi seçimin yapılması mümkün olabilir.

En İyi Kreatin Ürünlerinden Bazıları

Gıda takviyelerinde en iyi ürünlere ulaşmak isteniyorsa öncelikle en çok kullanılan gıda takviyelerine bakmak gerekir. Sporcuların özenle arasında seçim yaptığı ürünlerde satış rakamları ve kullanım sıklığı ile ön plana çıkan ürünlerin içerikleri açısından da kuvvetli olacağı tahmin edilmektedir. Böyle bir sıralama yapıldığında ilk sırada Hardline firması tarafından üretilmiş olan Kreatin ürünü gelir. Yüzde 100 mikronize edilmiş haliyle en iyi kreatin ürünü listesinde mutlaka bulunması gereken bu ürün saf kreatin içerdiği için en etkili kreatin ürünlerinden biri olmaktadır. Daha çok ağırlık ve uzun süreli dayanıklılık antrenmanlarında etkili olan bu ürün aynı zamanda kas gelişimine de etki etmektedir. Yükleme yapılarak kullanılan bu ürünün kullanımı sonrasında kısa sürede güç ve enerji artışı noktasında farklılıklar gözlenebilir hale gelecektir.

Diğer bir ürün en iyi kreatin listesine kesinlikle eklenmesi gereken Micronized Creatine Powder ürünüdür. Pek çok gıda takviyesinin üretimini ve satışını yapan ve dünya genelinde en çok kullanılan ürünlerin yapıldığı firma olan Optimum Nutrition tarafından üretilen bu ürün en basit ve saf haldeki kreatin ürünlerindendir. İçerisinde piyasadaki en iyi kreatinlerden sayılan Alman üretimi Creapure marka kreatinin kullanıldığı bu ürün erkeklerde ve kadınlarda her seviyedeki sporcu tarafından rahatlıkla tüketilebiliyor.

BSN Creatine DNA ürünü de en iyi kreatin sıralamasında olması gereken bir üründür. Her dozunda 5 gram kreatin içermesi ile ön plana çıkan bu üründe hiçbir şekilde tatlandırıcı, koruyucu madde kullanılmamıştır. Böylece en saf haliyle ürünlerin tüketilmesi söz konusu olabiliyor. Ancak bu ürün diğerlerine kıyasla biraz daha yüksek fiyatı ile farklılık göstermektedir. Aroması bulunmayan bu ürün sıvıyla rahatlıkla karışarak kolay bir şekilde tüketilebilmektedir.

Size Özel Hazırlanan Ücretsiz Beslenme ve Vücut Geliştirme Programı İçin Lütfen Mail Adresinizi Yazarak Yorumunuzu Ekleyin ! Programınız Size Ulaşmazsa Bize Tekrar Yazmaktan Çekinmeyin !
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.