Enerji İçecekleri Neyden Yapılır Boğa Spermi İçerir Mi ?

Günlük hayatta her yaştan insanın tüketmesinde hiçbir sakınca olmayan enerji içeceklerini sıklıkla market raflarında görmekteyiz. Günün aşırı yorgunluğu çoğu insan tarafından tahammül dilemez bir durum haline gelmiştir. Modern dünyanın bize dayatmış olduğu yoğun çalışma koşullarını göz önünde bulundurduğumuzda, bazı durumlarda enerjimiz yetersiz kalmaktadır. Bu gibi durumlarda ne yazık ki doğal yollarla enerjimizi sağlamak yerine, market raflarında bulunan enerji içeceklerini tercih etmekteyiz. Çoğu insan tarafından bağımlılık derecesinde tüketildiği bilinmektedir. Enerji içeceklerini günlük yaşamdan yorulan insanlar kadar, sporcularda sıklıkla kullanmaktadır. Hatta sporcular için üretilmiş olan özel enerji içecekleri bile mevcuttur. Kullanımı bu kadar yaygınken, acaba enerji içeceğinin içeriği nasıldır diye kafalarda soru işareti oluşmaya başladı.


Aynı zamanda son zamanlarda popüler olan bir durum söz konusu haline geldi, insanlar enerji içeceklerinin içerisinde boğa spermi olduğu konusunda fikir sahibi olmaya başladı. Yurt dışında yapılmış olan bazı araştırmalar sonucunda bu konu daha da gün yüzüne çıkarak, insanların kafasını kurcalamaya başladı. Sizlere bu yazımızda enerji içecekleri neyden yapılır, boğa spermi içerir mi konusundaki bilgilerimizi sizinle paylaşmak istiyoruz.

Doğal Enerji Veren Besinleri Tercih Edin

Günlük hayatta sıkça tüketmiş olduğunuz bütün içecek ve yiyecek gruplarının tüketilmeden önce içeriğinde ne olduğu detaylı bir şekilde araştırılması gerekmektedir. Araştırma yapılırken güvenilir bir kaynaktan olmasına özen göstermenizi tavsiye ediyoruz. Aynı zamanda herhangi bir enerji ihtiyacını karşılamak için doğal enerji veren ürünleri kullanmanızda fayda vardır. Hem içeriği konusunda kafanızda bir soru işareti olmayacak, hem de doğal yoldan sağlıklı bir şekilde enerji ihtiyacınızı karşılamış olacaksınız. Her insanın tercihi farklıdır. İçeriğini araştırmış olduğunuz ürünlerin içerisinde bulunan maddelerden rahatsız olmadığınız sürece kullanmaya devam edebilirsiniz. Aynı zamanda enerji içeceğinin içerisinde bulunan maddeler sağlık açısından herhangi bir sorun içermemektedir. Fakat doğal enerji veren besinlerin yerini tutabileceklerini söyleyemeyiz.

Enerji İçeceği İçeriği

Yapılan araştırmaların sonucunda gerçekten içeriğinde boğa spermi olduğu kanısına varılmıştır. Taurine diye adlandırılan, Latincedeki Taurus karşılığı olan kelimenin anlamı boğa demektir. Enerji içeceğinin ilk olarak, Avusturyalı bilim adamları, Friedrich Tiedemann ve Leopold Gmelon tarafından 1827 yılında boğa safrasından elde edildiği bilinmektedir.  Bilim adamları arasında genellikle amino asit olarak adlandırılmaktadır. Fakat içerisinde karboksil grubunu bulundurmadığı için tam olarak amino asit grubundan kabul edilemezler. Taurine boğaların karaciğerinde, sperminde ve idrarında bulunan bir maddedir. Günlük hayatta sıkça tüketmiş olduğumuz Red Bull gibi enerji içeceklerinin birçoğunun içerisinde bu madde bulunmaktadır.  Enerji içeceklerinin içerisinde bulunan Taurine boğa tesislerinin bir başka yan ürünü olduğu bilinir. Vejetaryen olan insanların tüketmekten pek hoşlanacağını söyleyemeyiz. Aynı zamanda bu maddenin anne sütünün içerisinde bulunduğu da bilinmektedir. Aslında bakıldığı zaman sağlıksız bir madde olduğu söylenemez.Etiketler

YORUM YAZIN