Evde Fitness Nasıl Yapılır?


evde fitness yapmak
Daha önceki bir yazımızda size vücut geliştirme ile fitness arasındaki farkları belirtmiştik.Bu farklar doğrultusunda bu yazımızı sizlerle paylaşmak istiyorum.Bu yazı evde vücut geliştirme konusundan farklı olarak evde fitness nasıl yapılır konusunu temel alacak.Fitness hareketlerinin vücut geliştirme gibi yoğun ve yüksek hacimli kaslar yerine fit ve güzel görünüşlü kaslar oluşturmak olduğunu konunun başında belirtmek isterim.Çünkü sizlerle evde fitness konusunda paylaşacağımız bilgiler ve hareketler bu doğrultuda verilecek.

Evde Fitness Nasıl Yapılır?

Öncelikli olarak sizlere bu konu hakkında ufak bilgiler vermek istiyorum.Fitness hareketlerinin büyük bir çoğunluğunu evde de yapabilirsiniz.Evde fitness çalışmak düşündüğünüz kadar zor bir çalışma değildir.Günümüzde pek çok insan evinin içerisinde bu hareketleri sık sık yaparak fit kalıyorlar ve kasları güzel bir görünüşe sahip oluyor.

Günümüzde hala kadınların büyük bir kısmı spor salonlarına gitmek yerine evde spor yapmayı tercih ediyor.Bununla birlikte insanlar evde fitness nasıl yapılır sorularını da merak ediyorlar.Bu yazımızda fitness hareketlerini evinizde kolayca yapabilmeniz için evde yapılacak egzersizleri sizlerle paylaşacağız.Bu hareketlerin çoğunluğu vücut ağırlığı ile kolaylıkla yapılabilen hareketlerdir.

Evde fitness sporunu yapmanız hem size zaman kazandıracak hem de spor salonlarına yüksek miktarlarda para ödemenizi engelleyecektir.Benim kişisel önerim gidebiliyorsanız mutlaka spor salonlarına gidin ama dediğim gibi para konusu sizin için önemliyse evde de bu hareketleri yapabilir ve istenilen forma kavuşabilirsiniz.Sadece evde vücut geliştirme hareketlerini uygulayarak vücut olarak çok iyi seviyelere gelmiş arkadaşlarım var.

Evde fitness hareketlerini uygulamadan önce her gün hızlı tempoda yürüyüş yapmanız veya koşmanız bu hareketlerin daha verimli olmasını sağlayacaktır.Evin içerisine bir koşu bandı alabilir,her idman öncesinde bir süre koşabilir veya yürüyebilirsiniz.Hem ısınma amaçlı hem de kilo problemi olan arkadaşlarımızın fazla kilolarından kurtulması için bu öneri son derece önemlidir.

Evde Fitness Programı

Bacak: Lunge,Dumbell Squat
Calf: One Legged Calf Raises
Karın: Crunch,Leg Raise
Göğüѕ: Şınav
Sırt: One Arm Rows,Barfiks
Omuz: Lateral Raіse
Bіceps: Biceps Curl
Tricеps: Triѕepѕ Kickbackѕ

Evde yapabileceğiniz bu fitness hareketlerinden şınav,barfiks,crunch gibi hareketler vücut ağırlığı ile yapılan ve ekstra bir ürün gerektirmeyen hareketlerdir.Fakat lateral raise,biceps curl,lunge ve diğer hareketleri evde yapabilmeniz için bir çift dumbella ihtiyacınız olacaktır.Bu fitness hareketlerini 3-4 set şeklinde kaslarınız ağrıyıp hareketi 1 tekrar daha yapamayacağınızı hissedene kadar yapabilirsiniz.Genellikle bu karın harici hareketlerde 12 tekrar civarında,karın hareketlerinde ise 20 tekrar civarında olur.İlerleyen zamanlarda sizlerle daha detaylı bir evde fitness programı paylaşacağım.

evde fitness yapılır mı
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Evde Fitness Nasıl Yapılır? için yorumda bulun

    Evde Fitness Nasıl Yapılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Evde Fitness Nasıl Yapılır? için ilk yorumu yapabilirsin.