Vücut Geliştirme

Evde Göğüs Kası Geliştirme Yöntemleri

Evde Göğüs Kası Geliştirme Yöntemleri

Evde Göğüs Kası Nasıl Geliştirilir?

Evde herhangi bir alet ve ağırlık kullanmadan göğüs kaslarını geliştirmek isteyen kişiler çok temel antrenman hareketleri ile kısa sürede büyük ilerleme kat edebilirler. Öncelikle göğüs kaslarının gelişmesini sağlamaya yarayacak olan en temel hareket olan şınav yapılabilir. Burada adım adım ilerlemek gerektiği için ilk başta temel şınav pozisyonunu almadan dizler yerde tutularak 20 şınav çekilir. Daha sonra kollar yine omuz hizasında tutularak standart şınav hareketi yapılır. Etkili bir şekilde evde göğüs kası geliştirme  için 10 tekrar yapılması yeterli olmaktadır. Bir süre dinlenme arası verildikten sonra ellerin kapalı bir şekilde tutulduğu elmas şınav hareketine geçilir. Yine 10 tekrarla bu hareket yapılarak evde göğüs kası geliştirme yolunda önemli ölçüde bir yol kat edilmiş olur.

Şınav Pozisyonu Değiştirilerek Farklı Kas Grupları Çalıştırılabilir!

Tekrar şınav pozisyonunda olunacak şekilde bir sonraki adımda eller düz değil de dışa bakacak şekilde 10 tekrar yapılması sağlanır. Bir sonraki aşamada kolların omuz genişliğinden daha da geniş olacak şekilde açılması gerekmektedir. Bu harekette de 10 tekrar yapılması ideal olmaktadır. Her farklı hareketin öncesinde bir süre dinlenmek mutlaka bir sonraki hareketin yapılabilmesi için gerekli olmaktadır. Bir sonraki aşamada eller çok daha fazla dışarı bakacak şekilde tutularak 10 tekrarlı bir set daha yapılabilir.

Kolların genişletilmesi ile yapılan evde göğüs kası geliştirme hareketlerinden sonra eller omuz genişliğinden daha dar bir alanda tutularak şınav hareketine devam edilebilir. Evde kolaylıkla bulunabilecek herhangi bir yükseklik ya da sandalye yardımı ile şınav hareketinin etkisi daha da artırılabilir. Bu yüksekliğe ayaklar koyularak ellerin omuz genişliğinde açıldığı bir pozisyonda 10 şınav tekrarı ile hareket tamamlanabilir. Yine daha önce yükseklik olmadan ve ayaklar kaldırılmadan yapılan hareketlerde olduğu gibi elmas şınav hareketi de ayakların yüksekliğe koyulduğu haliyle yapılabilir. Yine aynı şekilde ellerin dışa doğru döndürüldüğü, kolların daha dar veya daha geniş bir şekilde açıldığı ve kollar geniş eller de dışarı tutulmuş pozisyonda 10 tekrarla hareketler yapılabilir.

Şınavla Yapılan Göğüs Antrenmanı Nasıl Tamamlanmalıdır?

Şınavla evde göğüs kası geliştirme antrenmanının etkisini daha da artırmak için göğüs kaslarının zorlanması antrenmanın son aşamasında en önemli noktalardan olmaktadır. Burada yarım şınav hareketi olarak bilinen daha hızlı şınav hareketi ile bu etki yakalanabilir. Eğer hala şınav çekmek için kollarda güç bulunuyorsa bu noktada yine 10 tekrarı takip edecek şekilde zıplayarak ellerin yerden ayrılacağı bir biçimde göğüs antrenmanları yapılabilir.

Tamamen orta seviye sporcular için geçerli olan bu antrenmanda kişiler kendi seviyelerine göre tekrar sayılarını artırabilirler. Buna ek olarak dinlenme süreleri de mutlaka kişilerin kendi seviyelerine göre belirlemeleri gereken sürelerdir. Antrenman ağır bir şekilde yapıldığı takdirde bir gün ara verilerek antrenmanın sürdürülmesi daha faydalı olacaktır.

Size Özel Hazırlanan Ücretsiz Beslenme ve Vücut Geliştirme Programı İçin Lütfen Mail Adresinizi Yazarak Yorumunuzu Ekleyin ! Programınız Size Ulaşmazsa Bize Tekrar Yazmaktan Çekinmeyin !
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.