Evde Kalça ve Bacak Sıkılaştırma Hareketleri


Kadınların spor yaparken düzgün hale getirmek istedikleri bir diğer bölge ise kalça bölgesidir. Bu bölgeyi sıkılaştırmak için çok uğraşırlar. Tabi her bölge gibi bu bölgeyi sıkılaştırmak için de belli birkaç hareket mevcuttur. Şimdi hareketleri anlatmaya geçebiliriz.

Yapılması gereken hareketler

  • JumpSquat: Bu harekete başlarken ayaklarımızı omuz genişliğinde açıyoruz. Vücudumuz ayakta iken düz bir şekilde olacak. Aşağıya doğru kalçayı çıkararak eğiliyoruz ve eğildikten sonra zıplıyoruz. Bu işlemi 1 dakika boyunca tekrarlıyoruz.
  • Side Lunges: bu hareketi yaparken iki ele dambıl alınır ardından ayaklar açılır ve esneme hareketi gibi yana eğilip ve kalkılır ve bu şekilde devam edilir. Daha sonra ayak değiştirilir. Bu harekete 1 dk boyunca devam edilir.
  • Bu iki hareketi 1’er dakika yaptıktan sonra tekrar squat yapılır. Yine 1 dakika boyunca sürdürülür.
  • Son olarak yapılacak hareket ise şu şekildedir. Pilates topunun üstüne yüz üstü pozisyonda top tam kalça hizasında olacak şekilde yatmalı ve ardından ayakları yukarıya doğru kaldırarak hareketler yapılmalıdır.
İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Evde Kalça ve Bacak Sıkılaştırma Hareketleri için yorumda bulun

    Evde Kalça ve Bacak Sıkılaştırma Hareketleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Evde Kalça ve Bacak Sıkılaştırma Hareketleri için ilk yorumu yapabilirsin.