Vücut Geliştirme

Exercise Ball Pull in Hareketi Nasıl Yapılır?

23.11.2017
675
Exercise Ball Pull in Hareketi Nasıl Yapılır?

Farklı bir mide egzersizi arıyorsanız veya mide antrenmanınızda değişikliğe gitmek istiyorsanız exercise ball pull in hareketini programınıza ekleyebilirsiniz. Alıştığınız sıradan egzersizlerden çok daha farklı olan bu hareketi uygulamak göründüğünden çok daha kolay ve etkilidir.

Exercise Ball Pull in Nasıl Yapılır?
Ayak ve bacaklarınızı fazlasıyla etkin kullanmanız gereken exercise ball pull in hareketinde mide kas grubu bir bütün olarak çalışır. İhtiyacınız olan fitness/pilates topu ile hareketi yapabilirsiniz. Yüzünüz yere bakacak şekilde şınav pozisyonu alın. Dirsekler kırık değil, gergin ve düz haldedir. Ayaklarınız ise topun üzerinde olmalıdır. Top, ayak ile kaval kemiğiniz arasında konumlansın. Pozisyonunuzu aldıktan sonra dizlerinizi öne doğru çekin. Bu esnada topun konumu ayak uçlarına doğru yer değiştirecektir. Topu kendinize çektiğiniz sırada midenizi sıkıştırın. Alt gövdeniz etkin şekilde olurken, kollarınızda herhangi bir değişiklik olmayacaktır. Hareketi uygularken kalçanızın yukarı kalkmaması gerekmektedir. Aksi taktirde form bozuk olacaktır ve mide kaslarınızı çok aktif edemezsiniz. Egzersizi kontrollü ve yavaş olarak uygulayın.

 Size Özel Hazırlanan Ücretsiz Beslenme ve Vücut Geliştirme Programı İçin Lütfen Mail Adresinizi Yazarak Yorumunuzu Ekleyin ! Programınız Size Ulaşmazsa Bize Tekrar Yazmaktan Çekinmeyin !
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.