Flat Bench Lying Leg Raise Hareketi Nasıl Yapılır?


Flat Bench Lying Leg Raise hareketi tüm sporcular tarafından yapılabilecek ve temel olarak gösterebileceğimiz hareketlerden biridir. Etkili bir hareket olması sebebiyle her sporcunun mide antrenmanında yer alabilir.

Flat Bench Lying Leg Raise Nasıl Yapılır?
Düz bir sehpaya sırtınızı dayayın ve uzanın. Eller kalçanın altında ve avuç içi sehpaya temas etmeli. Avuç içinini doğru konumlanması, egzersizi yaparken formu daha iyi şekilde yakalayabilmenize yardımcı olacaktır. Başlangıç olarak bacaklarınızı ileriye doğru uzatın ve gergin bir hale getirin. Daha sonra dizden kırılmayacak şekilde bacaklarınızı yukarıya doğru kaldırın. Bacaklarınız düz şekilde göğüs hizasına gelene kadar devam edin. Göğüs hizasına geldikten sonra ise başlangıç pozisyonuna geri dönün. Kaçlanızın yerden teması kesilmemelidir ve egzersizi yavaş şekilde uygulamalısınız. Bacaklarınızı kaldırırken nefes verin ve egzersiz boyunca nefes kontrolünü bırakmayın. Dilerseniz iki ayağınızın arasına dumbbell yerleştirerek etkiyi daha üst seviyeye çekebilirsiniz fakat başlangıç olarak ağırlıksız olarak yapmanız ve formu yakalamanız gerekir.

Egzersiz özellikle alt karın kas grubunu etkileyecek ve çalıştıracaktır.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Flat Bench Lying Leg Raise Hareketi Nasıl Yapılır? için yorumda bulun

    Flat Bench Lying Leg Raise Hareketi Nasıl Yapılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Flat Bench Lying Leg Raise Hareketi Nasıl Yapılır? için ilk yorumu yapabilirsin.