Glifor Hapı Nedir Zayıflatır Mı Nasıl Kullanılır?

Glifor hapı bir antidiyabetik olarak şeker hastalığının tedavisinde kullanılır. Glifor nasıl kullanılır sorusuna yetişkinler için cevap vermek gerekirse;


  • Günde iki veya üç kez,
  • Her seferde 500 mg veya 850 mg dozda olacak şekilde

Kullanılır. Glifor, Tip 2 şeker hastalığı tedavisinde kullanılır. Bu tip hastalarda vücut insülini kullanamadığı için şeker hastalığı meydana gelir. Bu tip hastalarda diyet ile kilo kontrolü yapılamamakta, kilo alma sürecinin önüne geçilememektedir. Glifor kullanımında karaciğerde glukoz yapımı sağlandığı gibi vücudun insülin duyarlılığı artırılır. Bu etkilerle kişinin kan şekeri yükselmekte ve iştahı kapanmaktadır. Bu özelliği ile glifor doktorlar tarafından zayıflama ilacı olarak reçete ile verilmektedir. Çevrenizde glifor ile kilo verdim şeklinde duyduğunuz cümlelerin tüm sebebi budur. Glifor hakkında detaylı bilgi sahibi olduktan sonra zayıflama amacı ile kullanımına geçebiliriz.

Zayıflamak İçin Glifor Kullanımı

Glifor’un şeker hastalığını tedavi amaçlı kullanılması ve hormonal sistem üzerinde etkileri bulunduğu için yan etkilerinin bulunuyor olması haklı olarak glifor zayıflatırmı sorusunun sorulmasına neden olmaktadır. Glifor’un kan şekerini yükselterek açlık hissinin bastırılmasına ve iştahı kapatmasına neden olması nedeniyle zayıflama amaçlı kullanımı yaygındır. Bu kullanımların kimi doktor tavsiyesi üzerine gerçekleşse de kimileri ne yazık ki kulaktan dolma bilgilerle eczaneden satın alınan Glifor’un kullanılması şeklinde gerçekleşmektedir. Her ne kadar Glifor’un zayıflatacağını söylesek te doktor kontrolünde olmadan kullanmanızı önermiyoruz.

Glifor Kullanımının Yan Etkileri Nelerdir?

Tedavi edici bir amaçla kullanılan ve hormonal sistemi etkileyen bir ilaç olması nedeniyle elbette ki Gliofor’un da yan etkileri olacaktır. Doktor kontrolünde almış dahi olsanız bu yan etkileri yaşamanız muhtemel olacaktır.

  • Gaz,
  • İshal,
  • Kabızlık,
  • Kas ağrısı,
  • Mide bulantısı

Şikayetlerine sahipseniz muhtemelen Glifor’un yan etkilerini yaşıyor olmalısınız. Şikayetinizin devam etmesi halinde en yakın sağlık kuruluşuna başvurmanız gerekmektedir.

Glifor İle Nasıl Zayıflanır?

Glifor zayıflamada nasıl kullanılır sorusuna doktorların verdiği kullanım önerileri şu şekilde gerçekleşmektedir:

  • Doktorunuzun Glifor ile birlikte size hazırladığı diyet ve egzersiz listesine harfiyen uymalısınız.
  • Doktorunuzun size belirttiği saatte ve dozda; açlık ve tokluk durumuna göre Glifor kullanmalısınız.


Etiketler

YORUM YAZIN