Göbek Eritme Nasıl Yapılır?


Göbek Nasıl Eritilir?

Göbek sahibi olmak rahatsız olduğunuz görüntünüzden çok daha fazlası aslında. Göbek çevresindeki yağlar gelecekteki bir çok hastalığın habercisi demek. Bu yüzden bel çevrenizde bir yağlanma başlamışsa vakit kaybetmeden harekete geçmek sizin için en iyisi. Nereden nasıl başlarım diyorsanız da yazımıza bir göz atmanızda yarar var.

Bölgesel Zayıflamayı Unutun

Sadece göbeğinizdeki yağları eritmek, ya da yağları kasa çevirmek gibi bir durum söz konusu değil. Bu yüzden sert mekik hareketleri ile kendinizi hırpalamayın. Göbek eritmek için ilk yapılması gereken mekik değil. Size bölgesel zayıflama vaat eden bir spor salonu varsa, üyeliğinizi de hemen iptal ettirebilirsiniz. Ya bu işten bir haberler, ya da sizi kandırıyorlar. İkisi de salonu terk etmek için geçer sebep.

Spora Başlayın

İmkanınız varsa profesyonel destek alarak bu işe ilk adımınızı atın ve bunu hayat boyu sürecek bir maraton olarak düşünün. Eğer kendiniz spor yapacaksanız da aerobik hareketler ve nabzınızı ani yükselten hareketler, yağ yakımında size yardımcı olacaktır.

gobek

Şekerle Vedalaşın

Vereceğiniz bu savaşta en büyük düşmanınız ne doğal yağlar, ne de ekmek. En büyük düşmanınız basit şeker. İnsülin direnci oluşturması, çabuk acıktırması, yağ olarak depolanması ile şeker tam anlamıyla bir baş belası. Kolalar, bisküviler, hamur tatlıları, hamur işi ürünler terk etmeniz gereken ilk şeyler.

Karbonhidratları Azaltın

Vücudumuzun enerji ihtiyacının ilk giderildiği yer genellikle glikojen depoları. Bu depoları en çabuk şekilde dolduranlardan birisi ise karbonhidratlar. Enerji ihtiyacının glikojen depoları yerine yağlardan sağlanması için karbonhidratları günlük belli bir ölçü içinde alın. Mümkünse Düşük Karbonhidrat Diyeti ile işe başlayın.

Proteinlerden Korkmayın

Günlük almış olduğunuz kalorinin en az %25’nin proteinlerden gelmesine özen gösterin. Proteinler hem kolay kolay yağ olarak depolanmazlar, hem de diyet sonrası tekrar yağ alma riskini azaltırlar.

Diyet Lifli Gıdalar Diye Bir Şey Duymuş muydunuz?

Diyet lifi, bitkilerde bulunmakta ve sindirilemeyen yapıda bir özelliğe sahip. Bu lifler arasında ise yapışkan lifler denilen bir lif türü var ki, diyet yapanlar için birebir. Bu lifler sindirim sistemi içerisinde suyla birleşerek jel kıvamını alıyor ve besinlerin vücuttan atılımını yavaşlatıyor. Böylelikle de tokluk hissi daha uzun kalıyor ve besinler tam olarak sindirilebiliyor. Bunun için de bolca sebze ve baklagiller tüketmek önemli.

Kısaca özetlemek gerekirse sonuç şuraya çıkıyor;

Az değil, bilinçli beslenme ve spor.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Göbek Eritme Nasıl Yapılır? için yorumda bulun

    Göbek Eritme Nasıl Yapılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Göbek Eritme Nasıl Yapılır? için ilk yorumu yapabilirsin.