Vücut Geliştirme

Göbek,Karın Ve Basen Yağlarını Eritmek İçin Tavsiyeler

23.11.2015
1.273
Göbek,Karın Ve Basen Yağlarını Eritmek İçin Tavsiyeler

Kadın erkek fark etmeksizin fazla kilolar günümüzün en büyük sağlık problemlerindendir. Bölgesel yağlanma olabildiği gibi vücudun tamamında da kilo fazlalığı olabilmektedir. Bu nedenle çeşitli zayıflama yöntemlerine başvurabiliriz. Mesela diyet uygulayabilir, spor yapabilir veya ilaç kullanabiliriz. Göbek, karın ve basen yağlarını eritmek için tavsiyeler veren diyetisyenler, spor eğitmenleri olduğu gibi bitkisel ilaçlar da tavsiye edenler ve daha birçok yöntem dillendirenlerin sayısı günümüzde oldukça fazladır. Her dönemde ve dünyada herkesi ilgilendiren kilo problemi insanların günlük yaşamını etkileyen önemli problemlerdendir. Vücutta orantılı şekilde alınan kilolar diyetle verilebildiği gibi bölgesel olarak alınan kilolar hem diyetle hem de spor yaparak vücuttan atılması sağlanabilir. Örneğin günümüzde kadınların en büyük problemi basenlerde ki fazla kilolardır. Basen bölgesi vücutta en fazla kiloyu belli eden ve göze batan yer olması itibariyle kadınlar arasında oldukça popüler bir konudur. Ve bu sorunun en iyi çözüm yolu spor yapmaktır. Çünkü yapılacak olan diyet programı tüm vücudu etkileyeceği için bölgesel yağlanmanın tek çözümü spor yapmaktan geçer. Bununla birlikte yağlı yiyeceklerden uzak durulmalı, kızartmalar, pastalar, börekler vs. gibi gıdalar kilo alımını hızlandıracak besinlerdir.

 

Düzensiz beslenme de kilo aldıran bir diğer faktördür. Sabah kahvaltısı etmemek, ara öğünlere yer vermemek, öğle yemeğini geçiştirmek ve sadece akşam yemeği yemek ve bir kere de yemeğe yüklenmek hem kilo alımını oldukça hızlandıracak hem de sağlık problemlerini doğuracaktır. Bunun için öncelikle düzenli beslenmeye özen göstermeli, belirli bir plan ve program çerçevesinde bir uzman eşliğinde hazırlanacak bir diyet listesine uyulmalı ve günlük periyotlarla spor yapılmalıdır. Spor yaparken de bir spor eğitmeninden göbek, karın ve basen yağlarını eritmek için tavsiyeler alınmalı ve ona göre hareket edilmelidir. Zayıflama konusunda istikrar oldukça önemlidir. Sabır gösterip belirlenen programa uyulursa belirli bir süreç içerisinde kilo verilecektir. Günümüzde şok diyetler uygulanmakta ancak bu uygulama hem sağlık açısından sorun yaratacak hem de verilen kilolar misliyle alınmasına sebep olacaktır. Bu yüzden kilo verme sürecinin uzun vadeli bir yol olduğunu bilmek ve bu açıdan kararlı bir tutum göstermek oldukça önemlidir. Zayıflamaya karar verildiğinde bir hedef konmalı ve kaç kilo verilmesi gerektiği belirlenmelidir. Çünkü hedef belirlemek kişiyi motive edecek ve kararlı duruşu önemli oranda olumlu bir şekilde etkileyecektir.

 

Kişinin aldığı fazla kilolar her açıdan kişiyi hem sağlık hem de sosyal yaşantısı açısından olumsuz etkileyecektir. Bu yüzden kilo almaya başlandığı veya fark edildiği andan itibaren öncelikle bir sağlık taramasından geçmeli ve herhangi bir sağlık sorununun olmadığı anlaşıldığında bir diyetisyene başvurmalı ve diyet programı yapılmalıdır. Bölgesel kilolarda aynı şekilde değerlendirilmeli ancak bunlara ek olarak spor yapılmalıdır. Kilolar asla hafife alınmamalı, göbek, karın ve basen yağlarını eritmek için tavsiyeler veren ve işin uzmanı olmayan kişilerin önereceği ilaçlar veya bitkiler kullanılmamalıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.