Vücut Geliştirme

Göğüs Yağlarını Nasıl Eritebilirim?

29.11.2015
2.346
Göğüs Yağlarını Nasıl Eritebilirim?

Vücudun farklı bölgelerindeki kasların güçlenmesi ve yağların erimesi için farklı egzersizler ve uyulması gereken kurallar vardır. Göğüs yağlarını nasıl eritebilirim? Diye düşünenler için cevap çok nettir. Bölgesel çalışmalar yerine tüm vücudu çalıştırmak daha kesin sonuç alınmasını sağlayacaktır. Göğüs yağlarından kurtulmak için bölgedeki kasların sıkılaştırılmasına yönelik çalışmalar yapmak gereklidir. Göğüs şekillendirme ve göğüs geliştirme hareketleri bu gurupta yer alır. Genel olarak erkekler için önem taşıyan göğüs bölgesi kasları sağlıklı olmanın da bir göstergesidir.

Göğüs yağlarını eritmek için özel bir hareket yoktur. Vücutta oluşan göğüs bölgesi yağlanması fizyolojik sebeplere bağlı ise bu şartlar altında küçük bir operasyon geçirilmesi söz konusu olabilir. Göğüs yağlarını nasıl eritebilirim? Sorusunun cevabı ise tüm vücuttan yağ yakmak olarak verilebilir. Vücut bir bütündür ve bütün olarak ele alınmalıdır. Tek bir bölgede yağ yakmak diye bir şey olmadığı gibi bu tür söylemler vakit kaybına neden olur. Burada amacın vücudun sıkılaşması olduğu unutulmamalıdır. Tabii ki bilinçli yapılan egzersizlerin ve düzenli sporun zararı olmaz. Ancak doğru ve etkili incelme ve sıkılaşma belli bir program dâhilinde yapılan spor ile mümkündür. Spor bir disiplin işidir ve maalesef ülkemizde yerleşmemiş bir kültürdür. Vücudun genelindeki yağ oranı yüksek ise ne kadar çok kas antrenmanı yapsanız da kaslar görünür hale gelemez. Kare göğüs yapısına sahip olmak isteyenler alt göğüs kısmını aşırı büyütmemeli, üst göğüs hareketlerine ağırlık vermelidir.

Eğer spor salonuna gitme şansınız varsa özellikle göğüs çalışmalarında salonları tercih etmelisiniz. Ancak sadece evde çalışma imkânınız varsa en temel malzemeleri almanız gerekmektedir. Bunlar ayarlı bir sehpa ve set ayarlı dumbbelldır. Göğüs yağlarını nasıl eritebilirim? Diye düşünenler egzersiz yanında yapmaları gereken diyet programı hakkında da bilgi sahibi olmalı ve sağlıklı beslenme kurallarına önem vermelidir. Düz bir çalışma programında yer alan koşu, mekik, ters mekik, göğüs, üst göğüs, göğüs sıkılaştırma, arka kol, omuz, pazu, sırta çekiş, kol, bacak, arka bacak ve son olarak yine koşu olarak planlanmalıdır. Bilinçsizce yapılan sporun geçici veya kalıcı beden hasar ve sakatlıklarını yol açabileceğini unutmamak gerekir.

Size Özel Hazırlanan Ücretsiz Beslenme ve Vücut Geliştirme Programı İçin Lütfen Mail Adresinizi Yazarak Yorumunuzu Ekleyin ! Programınız Size Ulaşmazsa Bize Tekrar Yazmaktan Çekinmeyin !

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.