Good Morning Exercise Bel Hareketi Nasıl Yapılır?


Arka bel kaslarında oldukça etkili olan egzersiz hareketi vücudumuzda, rotatör, Inter transversari, erector spinae, multifidur, Interspinalis ve gluteus maximus kaslarını harekete geçirir. Bu kaslar vücudumuzun önemli kaslar grubunda yer almaktadır. Aynı zamanda kasların görevi ise belimizi yana, sağa ve sola eğilerek bükmekte yardımcı olur. Bu kasların geliştirilmesi için uygulanır. Good Morning Exercise egzersizi ayrıca omurgayı koruyan hassas ve güçlü kasların gelişimini sağlamaktadır. Bu egzersizi sadece fitness sporcuları değil, her daldan sporcu yapmaktadır. Ayrıca evinizde de ağırlıklarınız varsa bu egzersizi değişik biçimlerde aynı işlevi gördürerek uygulayabilirsiniz.

Good Morning Exercise Bel Hareketi Nasıl Yapılır,  öncelikle bu hareketi yapmak için bir bara ihtiyacımız vardır. Ağırlıklı bar omuzlara alınır. Boynun alt kısmına yerleştirilir. Bacak açıklığı omuz genişliğinde olması gerekir. Pozisyonu aldıktan sonra barı ellerinizle kavrayınız. Pozisyon tamamlandıktan sonra gövdenizi ağır şekilde öne doğru eğiniz. Öne doğru eğilirken nefes alınır. Eğildiğiniz yerden tekrar kalkmak içinde nefes vererek yavaş ve kontrollü biçimde tekrar başlangıç konumunuza gelebilirsiniz. Bu egzersizi yaparken dikkat edilmesi gerekenler, egzersizi uygularken pozisyon alındıktan sonra bacaklarınızın gergin ve vücudunuzun yer ile paralel olması gereklidir. bu egzersizi yeni başlayanlarda uygulayabilir fakat tamamen risksiz bir hareket olmadığı için olası durumlarla karşılaşmamak için bilen birinin eşliğinde yapılması daha iyi olur. Fitness sporcuları bu egzersizleri, bel kaslarını ısındırmak için uygulayabilir.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Good Morning Exercise Bel Hareketi Nasıl Yapılır? için yorumda bulun

    Good Morning Exercise Bel Hareketi Nasıl Yapılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Good Morning Exercise Bel Hareketi Nasıl Yapılır? için ilk yorumu yapabilirsin.