Gorilla Chincrunch Hareketi Nasıl Yapılır ?

Hem kondisyon hem de kuvvet gerektiren gorilla chin/crunch hareketi yeni başlayanlar için çok uygun diyebileceğimiz bir egzersiz değildir. Kompleks bir hareket olarak bahsedebileceğimiz gorilla chin/crunch, karın kaslarımızı tam anlamıyla sıkıştırıp aktive eder.


Gorilla chin/crunch Hareketi Nasıl Yapılır?
Avuç içi yüze doğru bakacak şekilde barfiks barını tutun. Dizinizi kırarak ayaklarınızı arkaya doğru kaldırın ve arkada kilitleyin. Ardından dizlerinizi yukarıya doğru çekin. Bu sırada aynı anda kollarınızla vücudunuzu da yukarıya doğru çekmelisiniz. Dizlerinizi olabildiğince göğsünüze yakın bir pozisyona getirdikten sonra yavaş şekilde başladığınız pozisyona dönün. Egzersizi yaparken nefes verin, başlangıç pozisyonuna dönerken ise nefes alın. Zor bir hareket olması sebebiyle vücudunuzu fazlasıyla zorlayacaktır. İlk kez deniyorsanız formunuzda bozukluklar olabilir. Tekrar yaptıkça form oturacaktır. Egzersizi hızlı ve fazla tekrarda yapmaya çalışmak yerine doğru formda az sayıda yavaş şekilde yapmaya özen gösterin.

Sırt ve biceps kas grubunu da aktive eden gorilla chin/crunch hareketi, karın kaslarınız için etkili fakat bir o kadar uygulaması zor bir harekettir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Gorilla Chincrunch Hareketi Nasıl Yapılır ? için yorumda bulun

    Gorilla Chincrunch Hareketi Nasıl Yapılır ? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Gorilla Chincrunch Hareketi Nasıl Yapılır ? için ilk yorumu yapabilirsin.