Vücut Geliştirme

İnce Bacaklar İçin Yapılması Gerekenler

08.06.2017
139
İnce Bacaklar İçin Yapılması Gerekenler

Bacak inceltmek için yapılacak birçok hareket vardır. Ama bu hareketlere geçmeden önce size ilk tavsiye şu olmalıdır. Öncelikle ince bacak isteyen kişiler yediklerine çok dikkat etmeli, yağlı besinler yememeye özen göstermeli ve bununla birlikte kardiyo yapmalıdır.

Yapılacak hareketler

  • İlk hareket olarak yapmamız gerekli olan hareket şu şekildedir. Yere yan ve düz bir şekilde yatılır. Daha sonra ise ayaklar düz bir şekilde kaldırılır indirilir. Harekete bu şekilde devam edilir. Daha sonra ise diğer tarafa dönerek aynı hareket yapılır. Bu hareketi yaparken karın kaslarını sıkmak gereklidir. Bununla birlikte ise ayak kaldırılırken ayağın dışının kasıldığı hissedilmelidir. Böyle olursa hareket doğru oluyordur. Bu harekette dış bacak çalışılmış oluyor.
  • Şimdi ise iç bacak çalışmak gereklidir. Bunun için yine yan yatılır. Ama bu sefer üste gelen ayak öne alınırken alttaki ayağı yukarı kaldırmak gereklidir. Bu şekilde iç bacak çalıştırılmış olur.
  • Harekette ise ayaklar toplu bir şekilde sırt üstü yatılır. Daha sonra ayaklardan biri yukarıya doğru düz bir şekilde kaldırılır ve ayak dururken bel ve kalça bölgesi kaldırılıp indirilir. Bu hareket yapılırken bir ayak hep havada olacaktır.
  • Son hareket olarak ise yapılması gerekli olan şey ayaklarımızı yana doğru ayak parmakları yana bakacak şekilde açılır. Ardından yine squat gibi inilir ve kalkılır bunda fark inerken dizler yana bakılır ve 90 dereceye kadar inilir kalkılır.

Bu çalışmalar tekrarlanarak yapıldığında ince bacaklara kavuşulur.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.