Vücut Geliştirme

Incline Bench Leg Raise Hareketi Nasıl Yapılır?

28.12.2017
376
Incline Bench Leg Raise Hareketi Nasıl Yapılır?

Bu egzersiz mide ve karın kaslarının gelişiminde oldukça etkili bir harekettir. Vücudumuzun Rectus abdominis, karın alt ve orta kısım kaslarını geliştirmeye yarar. Rectus abdominis kasları, vücudun eğilme, bükülme, sağa sola doğrulma hareketlerini gerçekleştirir, omurganın hareketlerini düzenler. Ani hareketlerde omurganın zarar görmemesi için de koruyucu görev yapmaktadır. Fitness sporcularının kaslarını belirginleştirmekte ve kaslarını güçlendirmek için uyguladığı güçlü bir egzersizdir. Sizde kendi egzersiz programınıza kas kütleniz doğrultusunda belirlediğiniz setler ve periyotlarla uygulayabilirsiniz. Günlük olarak 3 set, her sette 10ar kez uygulayabilirsiniz.

Kas kütleniz yüksek ise bu setleri ve sayıları yükseltebilirsiniz. Periyot aralarının uzun tutulmaması gereklidir. En fazla 4 – 5 dakika ara vermenizi tavsiye ediyoruz. Rectus abdominis kasları ısınmışken uzun aralar vermek, kasları tembelleştirir.

Incline Bench Leg Raise Mide Hareketi Nasıl Yapılır ?

Özel platformun 45 derecelik eğime getirerek, başınızı yukarı Kısıma getirecek şekilde uzanın. Ellerinizi başınızın üstünde ki sabitleyiciden tutabilirsiniz. Bacaklarınız ve ayakuçlarınız yere bakmalıdır. Nefes vererek yukarı doğru yükselin. Bacaklarınızı daha dik bir konumda çalıştırdığınız zaman alt karın kısmınız daha çok çalışacaktır. Yukarı yükseldikçe kalça kasları da oldukça hızlı çalışır. Egzersizi yavaş ve kontrollü şekilde tekrarlayabilirsiniz. Omurganızın zarar görmemesi için ısındıktan sonra uygulamaya geçmenizi tavsiye ederiz.Size Özel Hazırlanan Ücretsiz Beslenme ve Vücut Geliştirme Programı İçin Lütfen Mail Adresinizi Yazarak Yorumunuzu Ekleyin ! Programınız Size Ulaşmazsa Bize Tekrar Yazmaktan Çekinmeyin !
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.