Vücut Geliştirme

İncline Dumbbell Curl Hareketi Nasıl Yapılır?

İncline Dumbbell Curl Hareketi Nasıl Yapılır?

Biceps kaslarını çalıştırırken monotonluktan çıkmak istiyorsanız size ilk olarak önereceğim hareket incline dumbbell curl olacaktır.Bu hareket biceps kaslarının büyük bir bölümünü oluşturan uzun kısmını çalıştırır.Yani dağ gibi bicepslere sahip olmak istiyorsanız bu hareket vazgeçilmeziniz olacaktır.

İncline Dumbbell Curl Hareketi Nasıl Yapılır?

İlk olarak bu hareketi yapmaya başlamadan önce oturacağımız sehpanın eğimini ayarlamamız gerekiyor.Ben bu hareketi yaparken eğimi 30 dereceye getiriyorum.İncline Dumbbell Curl hareketinde eğim ne kadar düşük olursa,bicepsin uzun olan kısmı o kadar çok esneme imkanı bulur.Fakat sehpanın eğimini 15 dereceye getirdiğinizde 30 dereceden daha düşük bir değere getirdiğinizde omuz kaslarınız daha çok devreye girer ayrıca tam olarak düzgün bir vücut pozisyonu sağlamanız imkansız hale gelir.Bu yüzden 30 derece bu hareket için en idealidir.Sehpaya oturduktan sonra hareket boyunca kafamızın sehpaya temas halinde olması gerektiğini belirtmeliyim.Kafanızı sehpadan ayırmanız sakatlanmanıza neden olabilir.Size bahsettiğim gibi sehpadaki konumu aldıktan sonra her iki elinize almış olduğunuz dumbbelları yukarıya doğru kaldırıp yavaşça indiriyorsunuz.

Anlattıklarımın havada kalmaması için sizlerle İncline Dumbell Curl hareketinin nasıl yapıldığını video ve resim yardımıyla paylaşmak istiyorum.

incline dumbell curl hareketi ne işe yararSize Özel Hazırlanan Ücretsiz Beslenme ve Vücut Geliştirme Programı İçin Lütfen Mail Adresinizi Yazarak Yorumunuzu Ekleyin ! Programınız Size Ulaşmazsa Bize Tekrar Yazmaktan Çekinmeyin !

Etiketler:

Yorumlar
  1. Sinan dedi ki:

    Hareket isimleri güncel isimlerimidir.

    1. Admin dedi ki:

      Evet Sinan bey bu hareket bu şekilde ya da Seated Incline Dumbbell Bicep Curl şeklinde geçmektedir.