İp Atlayarak Zayıflanıp Kilo Verilebilir Mi?


Çevrenizde zayıfladığını gördüğünüz pek çok kişiye sırrını sorduğunuzda ip atlayarak kilo verdim cümlesi size inandırıcı gelmeyebilir. Kilo vermek için ağır diyetler ve yorucu egzersiz programlarına gerek olduğu düşüncesi ip atlamanın zayıflatma ihtimalini aklınızdan silip atmıştır. Siz inanmasanız da ip atlamak size kalori yaktıracak olup sadece ip atlayarak haftada en az 1 kilo vermek mümkündür.

İp Atlayarak Nasıl Zayıflanır?

Zayıflamanın yolu kalori yakmaktan ve kalori yakmanın yolu da hareket etmekten geçer. Çocukluğunuzda sokaklarda ip atladığınızı ve fazla enerjinizi attığınızı hatırlarsanız ip atlamanın size sağlayacağı faydaları daha iyi anlayabilirsiniz. Kardiyo egzersizleri arasında yer alan ip atlama ile 1 saat içerisinde kilonuza bağlı olarak ortalama 500 kalori kaybedebilirsiniz. Yavaş tempo ve her gün 1 saat ip atlayan bir kişi için hesap etmek gerekirse ip atlayarak kaç kilo verilir sorusuna haftada en az 500 gram olarak cevap verilebilir.

İp Atlamanın Faydaları Nelerdir?

İp atlamanın eğlenceli bir aktivite olmasının yanı sıra vücut sağlığına sayısız faydası bulunmaktadır.

 • Boyunuzu uzatır.
 • Kan dolaşımını hızlandırır.
 • Refleksleri güçlendirir.
 • Kardiyo egzersizi olduğu için kalbi güçlendirir.
 • Metabolizmayı hızlandırarak yağ yakılmasını hızlandırır.
 • Tüm kasların çalışmasını sağlayarak selülitleri azalttığı gibi ip atlamak basen eritir mi sorusuna cevap olarak basenlerinizi inceltir.

Hızlı Zayıflamak İçin İp Atlama Tüyoları

İp atlamanın faydalarından bahsettikten sonra zayıflamak için ip atlama programı oluşturabiliriz. Öncelikle ip atlamak için bel fıtığı gibi bir rahatsızlığının bulunmaması gerekmektedir. Bu gibi rahatsızlıklarda doktorunuzdan onay alarak programı uygulamanız gerekmektedir.

 • İp atlamak kaslarınızı güçlendirdiği gibi eklemlerinize de baskı yapacaktır. Bu nedenle tüm vücudunuzu ip atlama öncesinde ısındırmalısınız.
 • Isınma hareketleri tamamlandıktan sonra öncelikle yavaş tempo iki ayak olacak şekilde ip atlayabilirsiniz.
 • 10 dakika sonra temponuzu hızlandırarak ip atlamaya devam edebilirsiniz.
 • Programınızı ilk haftalarda bu şekilde yavaş ve hızlı tempo gerçekleştirdikten sonra ilerleyen zamanlarda tek ayakla atlama ve çapraz ip atlama tekniklerinden faydalanabilirsiniz.

Bu basit programı iyi bir beslenme programı ile her gün 1 saati aşacak şekilde tekrarladığınızda bir hafta içerisinde 2 kiloya kadar zayıflayabilirsiniz. Üstelik kilo verirken vücudunuz kendiliğinden sıkılaşacaktır.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. İp Atlayarak Zayıflanıp Kilo Verilebilir Mi? için yorumda bulun

  İp Atlayarak Zayıflanıp Kilo Verilebilir Mi? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İp Atlayarak Zayıflanıp Kilo Verilebilir Mi? için ilk yorumu yapabilirsin.