Jackknife Sit-Up Hareketi Nasıl Yapılır ?


Kompleks bir karın egzersizi olan Jackknife Sit-Up, karın bölgenizin alt, üst ve orta kısmını yoğun şekilde çalıştırır ve tüm karın kaslarınızı aktive eder. Aynı zamanda bel kısmınızı da aktif ederek çalışmasını sağlar.

Jackknife Sit-Up Nasıl Yapılır?
Yeni başlayanlar için ilk etapta yapılması zor gelse de birkaç tekrar sonra vücut ve karın kaslarının alışacağı Jackknife Sit-Up için yere sırt üstü pozisyonda uzanın. Kollarınızı başınızın üstünde arkaya doğru ya da yanlara doğru konumlandırabilirsiniz. Bacak ve ayak kısmı ise gergin ve dümdüz olmalıdır. Ardından gövdenizin üst kısmını ve alt kısmını aynı anda havaya doğru kaldırın. Başınız ile diz kısmı yakınlaşarak vücudunuz V şeklini alacaktır. Egzersizi uygularken elleriniz ile ayak uçlarına dokunun. Ardından yeniden başlamış olduğunuz pozisyona dönün fakat bacaklarınızın bu işlem sırasında diz kısmından kırılmamasına özen gösterin.

Egzersizi yaparken vücudunuzu savurmamaya ve yavaş bir uygulama ile hareketi tamamlamaya özen gösterin. Fazla tekrarlar sonrasında form bozukluğu yaşanıyorsa egzersizi yapmayı o noktada durdurun ve karın kaslarınızı dinlendirin.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Jackknife Sit-Up Hareketi Nasıl Yapılır ? için yorumda bulun

    Jackknife Sit-Up Hareketi Nasıl Yapılır ? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Jackknife Sit-Up Hareketi Nasıl Yapılır ? için ilk yorumu yapabilirsin.