Vücut Geliştirme

Jason Statham Vücut Geliştirme Antrenman Ve Beslenme Programı

Jason Statham Vücut Geliştirme Antrenman Ve Beslenme Programı

jason statham vücut geliştirme antrenman programı

Bugünkü konumuz,Hollywood sinemasının macera filmlerinde sık sık görmeye alışık olduğumuz isimlerden Jason Statham hakkında olacak.Benim bütün filmlerini büyük hayranlıkla izlediğim bir aktör ve bir kaç günümü onun filmlerine ayırıp,rol aldığı bütün filmleri izlemiştim.Onu izleyen insanların pek çoğu rol yapma ve dövüş hareketleri yanında fiziğini de taktir edecektir.Bu taktir ettiğiniz fizik tabi ki uzun uğraşlar sonucunda elde ediliyor.Jason Statham bu vücudu elde etmek ve korumak için büyük uğraşlar vermiş ve vermeye devam ediyor.Siz takipçilerimizin de bu vücuda sahip olabilmesi için Jason Statham vücut geliştirme ve beslenme programını paylaşacağım.

Jason Statham Vücut Geliştirme Antrenman Programı

Pazartesi

-10 dakika boyunca rowing machine adı verilen makine de çalışıyor.1 dakika içinde yaklaşık olarak 20 defa hareketi yapıyor ve 10 dakika boyunca hareketine devam ediyor.
-Rope pull ve bear crawl adı verilen hareketler var.Youtube’a yazarsanız isimlerini yapılış videolarını görebilirsiniz.20 metre boyunca ayı yürüyüşü yapıyor yani bear crawl.40 kg ile de Rope pull hareketini yapıyor.Bu hareketleri 10 dakikalık süre içerisinde yapabildiği kadar tekrarlıyor.
-10 dakika rowing machine hareketini tekrar yapıyor.

Salı

-Beş dakika boyunca rowing machine çalışıyor.
-Üç barfiks,beş şınav, yedi squat hareketlerini aralıksız olarak beş dakika boyunca tekrarlıyor.
-Snatch grip dead lift hareketini kiloları her seferinde 10 kg arttırarak 5 set boyunca yapıyor.
-İncline Dumbbell Press,Standing military press,Skullcrushers hareketleri süper set olarak yapıyor.Her bir hareketi 10 tekrar şeklinde yapıyor.Toplamda 4 set olacak.
-Narrow grip press-ups,Lateral raise,Triceps extensions hareketlerini süper set olarak yapıyor.Her bir hareket 10 tekrar yapılacak ve toplam 4 süper set yapılacak.
-Abdominal rollouts hareketini 10 tekrardan 5 set yapıyor.

Çarşamba – Dinlenme

jason statham vücudu nasıl yapılır

Perşembe

-Yine beş dakika boyunca rowing machine hareketini yapıyor.
-Üç barfiks, Beş şınav,Yedi squat yapıyor.Süper set şeklinde ve beş dakika içinde yapabildiği kadar tekrarlıyor.
-Bulgarian split squat hareketini kiloları her seferinde 10 kg arttırarak 3 set yapıyor.
-One 10m rope climb, 10 shrugs ve 10 ex-bar curls hareketlerini süper set olarak yapıyor.Her bir hareket 10 tekrar ve toplamda 4 adet süper set olacak.
-10 barfiks,10 incline front raises ve 10 hammer curls hareketlerini süper set olarak yapıyor.Her bir hareket 10 tekrar ve toplamda 4 adet süper set olacak.
– Son olarakta Hanging knee raises hareketini beş set 10 tekrar şeklinde yapıyor.

Cuma – İnterval Cardio

-İki defa 50 metrelik sprint koşuyor.

-İntihar koşusu adı verilen bir koşu türünü uyguluyor.Bu koşunun mantığı ilk olarak 10 metre koşuyor ve koştuğu noktaya geri dönüyor devamında 20 metre koşuyor ve koştuğu noktaya geri dönüyor.Bu şekilde devam eden bir koşu türü.50 metreye kadar bunu tekrarlıyor.Daha sonra 80 metre boyunca kettlebell ile birlikte çiftçi yürüyüşü yapıyor.Ardından 80 metre one-arm kettlebell overhead carry hareketini yapıyor.Son olarakta 80 metre boyunca lastik sürüklüyor.

Cumartesi – Dinlenme

Pazar – Dinlenme

Jason Statham Beslenme Programı

Ünlü aktörün yağ oranı aşırı düşük olmasa bile %8 – 10 arasında bir yağ oranına sahip.Bu yağ oranını koruyabilmek için diyet programına da fazlasıyla dikkat ediyor.Jason Statham’ın diyetinde dikkat ettiği bir kaç temel nokta var bende sizlerle bunu paylaşmak istiyorum.

-Ünlü aktör gün içerisinde 6 öğün yapıyor.2-3 saat aralıklarla mutlaka kısa öğünler yapıyor.
-İçki tüketmiyor.
-Diyet dönemlerinde karbonhidrat ve abur cuburu kesiyor.
-Gün içerisinde 2000 kaloriyi aşmamaya özen gösteriyor.
-Her besinden aldığı kalorinin hesabını tuttuğu bir defter de mevcut.

jason statham vücut ölçüleri

Size Özel Hazırlanan Ücretsiz Beslenme ve Vücut Geliştirme Programı İçin Lütfen Mail Adresinizi Yazarak Yorumunuzu Ekleyin ! Programınız Size Ulaşmazsa Bize Tekrar Yazmaktan Çekinmeyin !

Etiketler:

Yorumlar
  1. mahir dedi ki:

    Adam Barfiks ağırlıklı çalışıyormuş dergiye öyle söylemişti ama bulamadım yapıştıracaktım buraya emeğine sağlık

  2. Emre ÇOBAN dedi ki:

    Yazınız için teşekkürler. Sevdiğim bir aktör, sevdiğim bir vücut tipi ve güzel bir yazı. Ancak benim merak ettiğim bu bilgileri nereden aldığınız. Güvenilir mi? Hani uygulayacaksak mesela?