Kalçalardaki Yağlar Nasıl Eritilir?

Nasıl basen eritilir sorusu, hem kadınların hem de erkeklerin sürekli cevap aradığı konulardan biridir. Vücudun diğer bölgelerine göre erimesi en zor olan bölge karın ve basendir. Bu bölgedeki yağların erimesi için diyet ve spor tek başına yapılmamalıdır. Hem uygun bir diyet programı seçmelisiniz hem de beraberinde spor yapmalısınız. Ancak tüm bunlara rağmen kalça bölgenizdeki yağları eritemezseniz, uygulamanız gereken bazı başka yöntemler de bulunur. Öncelikle mutlaka kalori alımını indirmeniz gerekmektedir. Özellikle karbonhidrat ve şeker, kalça bölgesindeki yağlanmanın bir numaralı sebebidir.


Kalça Yağları Neden Oluşur?

Kalça yağlanması, her vücut tipinde farklı şekillerde gözlemlenir. Bazı kişilerde kalça yağlanması, yanlara doğru bir genişleme gösterirken, bazılarında ise büyük kütleler halinde karşınıza çıkar. Günlük beslenmenizdeki kalori alımlarının yüksek olması ve şeker tüketiminizin artması, kalça yağlanmasındaki en önemli sebeptir. Kalça yağları eritme hareketleri ve yağlanmalarla uygun diyet programları yaparak bu sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

Kalça Yağlarını Eriten Hareketler:

Kalça yağlarına özel hareketleri düzenli olarak yaptığınızda, zamanla bu probleminizden kurtulabilirsiniz. Kalça yağlarını eritmek oldukça zordur. Ancak etkili hareketleri düzenli olarak yaptığınızda, kolayca sonuca ulaşabilirsiniz. Sürekli olarak spor yapmanız mümkün değilse, düzenli yürüyüşlerin de faydasını görebilirsiniz ancak bu yöntem uzun sürecektir. Kalça nasıl eritilir sorusunun cevabında hareketler oldukça önemlidir. Kalça eritme hareketleri şu şekilde sıralanabilir:

  1. Kombine egzersizler: Koşu bandı, bisiklet ve benzeri kardiyo egzersizleri ile kalçanızı çok daha hızlı bir şekilde eritebilirsiniz.
  2. Kardiyo egzersizleri: Nabzınızı yüksek tutarak yapacağınız egzersizler kilo vermede ve yağları eritmede en etkili yöntemdir. Günde en az 30 dakika boyunca bu hareketleri yaparsınız, kolayca kalça yağlarınızı eritirsiniz.
  3. Antrenman: Günlük düzenli antrenmanlar sayesinde, kalça yağlarınızı daha hızlı eritebilirsiniz. Vücudunuzun her yerini çalıştıran kapsamlı antrenmanları düzenli olarak yaptığınızda kalçanızdaki yağlar da eriyecektir.
  4. Kalça eritme egzersizleri: Kalça odaklı eritme egzersizleri ile çok daha hızlı sonuç alabilirsiniz. Bu egzersizler, genel olarak, iç bacak ve kalça çalıştırır. Bu sayede sadece kalçanızdaki yağlar erimez, fit bir görünüme kavuşursunuz.

Kalça Yağı Eritmek İçin Bitkisel Tarifler:

Kalça yağı eritme kürü gibi karışımlar, egzersizle beraber uygulandığında en hızlı ve verimli sonucu alırsınız. Basenlerinizi eriten kalça kürünü evde kolayca hazırlayabilirsiniz. Üstelik bu kür sadece kalçada değil vücudunuzdaki diğer bölgelerde de etkili olacaktır. Bu kürü hazırlamak için ihtiyacınız olan malzemeler şu şekilde sıralanır:

  1. 1 tutam maydanoz
  2. 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
  3. 1 tatlı kaşığı pul biber
  4. 1 çay kaşığı çörek otu
  5. 50 gram yağsız lor peyniri
  6. 1 tatlı kaşığı toz zencefil

Kalça nasıl eritilir diyet programlarından karşılaşılan en popüler sorudur. Bu kür sayesinde hem kalçanızdaki hem de diğer bölgenizde yağlardan kolayca kurtulabilirsiniz. Bu kürü hazırlarken, tüm malzemeleri bir kaseye koyunuz ve karıştırınız. 1 hafta boyuncu akşam yemeklerinin yanında salata ile birlikte tüketiniz.

Yoğurt ve Pul Biber Kürü:

Pul biber ve zerdeçal, yağ yakma özelliğiyle tanınan baharatlardandır. Üstelik bu baharatlar yoğurtla karıştırıldığında oldukça lezzetli olur. Pul biber veya zerdeçalın karıştırılarak hazırlandığı kürlere limon sıkarak maksimum verime ulaşabilirsiniz. Bu sayede sadece kalça yağlarınızdan değil vücudunuzdaki diğer yağlardan da sporla beraber kolayca kurtulabilirsiniz. Ancak bu ve benzeri kürler, günde 1 ya da 2 defa tüketilmelidir. Aksi takdirde, her baharatın ve besinin fazla kullanımında oluşan problemlerle karşı karşıya kalabilirsiniz.

 Etiketler

YORUM YAZIN