Kol Damarı Çıkarma


Kol Damarı Çıkarma

Spora yeni başlayan pek çok kişinin en büyük motivasyon kaynağı dışarıdan çok iyi görünen bir vücuda sahip olmaktır. Bunun için kaslı bir vücut yapısına sahip olmanın yanı sıra bazı estetik açıdan dikkat çeken özelliklere de sahip olmak istenebiliyor. Bu konuda en fazla hayali kurulan görüntülerden biri de kol damarlarının dışarıdan rahat bir şekilde görünecek şekilde çıkarılması olmaktadır. Hatta birçok sporcu sadece kol damarı çıkarma için bile spora başlayabilmektedir. Bunu başarabilmek için nasıl spor yapılması gerektiği konusunda da bilgi sahibi olunması gerekiyor.

Kol Damarları Nasıl Dışarı Çıkar?

Her ne kadar kasla ilgili olduğu yaygın bir görüşle herkes tarafından benimsenmiş olsa da kol damarlarının görünür hale gelmesi daha çok vücuttaki yağ oranı ile ilgili olmaktadır. Burada öncelikle kişilerin düzenli olarak sporlarını yapmış olmaları ve kas kütleleri bakımından belirli bir seviyeye gelmiş olmaları gerekmektedir. Buradan sonraki süreç yağ oranlarını azaltarak kol damarı çıkarma işlemini mümkün kılmaktır.

Kol damarlarının dışarıdan görünecek şekilde çıkması ancak ince bir deriye sahip olmakla mümkün olabiliyor. Bunu sağlayan şey de deride bulunan vücut yağlarından kurtulmaktır. Kişiler ne kadar yağsız bir vücuda sahip olurlarsa derilerinin gereksiz kalınlığından kurtularak damarlarının gözükmesini de sağlarlar. Bu noktada kasları son derece gelişmiş olan bir kişinin kol damarlarının dışarıdan gözükmemesindeki sebebin de vücut yağları olduğunun bilinmesi gerekir.

Vücut Yağlarından Nasıl Kurtulurum?

Kasları dışarı çıkarmak için vücut yağlarından kurtulmak isteyen kişilerin yağ yakma özelliğine sahip olan bir spor programına devam etmesi gerekmektedir. Bu hem beslenme hem de antrenman programının tamamen yağ yakmaya yönelik olarak düzenlenmesi ile mümkün oluyor. Özellikle vücut yağlarının yakılması sırasında kas kütlesinden de taviz vermemek adına son derece dikkatli olunması gerekmektedir. Kas kütlesini artırmaya yönelik çalışmalara da ağırlık verilerek kol damarı çıkarma için kasların şişirilmesi de sağlanabilir. Tüm bunlara ek olarak kol damarlarının dışarıdan görünmesindeki bir diğer etkenin genetik olduğu mutlaka bilinmelidir. Bu durum istenilen kas ve yağ kütlesine sahip olan bazı insanların damarlarının dışarıdan görünmesinin önüne geçebiliyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Mert dedi ki:

    Ben 15 yasindayim kolda damar cikarmak istiyorum ne yapmaliyim