Kol Yağları Eritmek İçin Önemli 7 Hareket

Vücudumuzun dışa dönük organları arasında yer alan kollarımızda yağ birikmeleri nedeniyle kötü görüntüler oluşmaktadır. Özellikle kısa kollu veya askılı giyilmesini engelleyen bu durum kollarda sarkmalara neden olmaktadır. Diyet ve doğru egzersizler ile bu yağlardan kurtulmak mümkün olup aynı zamanda egzersizlerin sıkılaşma amacına da hizmet etmesi, özellikle kadınlarda kas oluşumuna neden olmaması gerekmektedir. Kas yapmadan kol inceltme hareketleri uygulanarak bu bölgenin incelmesi ve sıkılaşması kısa sürede gerçekleşmektedir.


Evde Yapabileceğiniz Kol Yağları Eritme Egzersizleri

Özellikle ev hanımları için spor salonuna gitmeden evde kol yağları nasıl eritilir konusu oldukça önemlidir. Evde sahip olduğunuz imkanlar ile kol eritme hareketleri kadın yardımıyla kollarınızda meydana gelen fazlalıklardan kurtulabileceğiniz gibi sarkmaları da sonlandırarak sıkı bir kola sahip olabileceksiniz. Hareketler sonrasında abartılı bir kas oluşumu gerçekleşmemesine rağmen sıkılaşma yaşayarak yeniden kolsuz kıyafetlerinizle barışabileceksiniz.

  1. Makas Hareketi: Isınma amaçlı olarak da kullanılan bu harekette kollar iki yana ve bacaklar da omuz hizasında açılarak başlangıç pozisyonu alınır. Sonra kollar ters yönde hareket ettirilerek her seferinde diğer kol önde olacak şekilde hareket tekrarlanır. Hareketi 20 tekrar yapmak yeterli olacaktır.
  2. Dairesel Hareket: Bir diğer ısınma hareketi olan bu harekette makas hareketi ile aynı pozisyon alınır. Yumruklar sıkılarak önce saat yönünde sonra saat yönünün tersinde iki kol da döndürülür. 20 tekrar hareket için yeterli olacaktır.
  3. Ön Kol Çalışması: Isınma hareketleri tamamlandığına göre artık kasları çalıştırmaya başlayabiliriz. Bu hareket için 2 adet su şişesi yeterli olacaktır. Vücut dik olacak şekilde su şişeleri kavranır ve kollar iki yanda aşağı olacak şekilde iken su şişeleri kaldırılır. Kollarınız dirsekten bükülmeli ve avuç içiniz yukarı bakmalıdır. 20 tekrar hareket için yeterli olacaktır.
  4. Arka Kol Çalışması: Tek bir su şişesi kullanarak iki elinizle su şişesini tutun ve kollarınızı yukarıya doğru kaldırın. Kollarınızı dirsekten bükmek kaydı ile başınızın arkasına doğru götürerek başlangıç pozisyonuna geri getirin. Arka kolunuzu çalıştıracak bu hareket için 20 tekrar yeterlidir.
  5. Şınav: Kolları güçlendirmek amacıyla şınav hareketi oldukça başarılıdır. Farklı çeşitleri olmasına karşın normal şınav hareketini 20 tekrar yapmanız yeterli olacaktır.
  6. Barfiks: Kol, omuz, kanat ve karın kaslarını çalıştıran barfiks hareketini avuç içiniz ve avuç dışınız size bakacak şekilde 20 kez çekmeniz yeterli olacaktır.
  7. Sandalye: Ayaklarınız yerde, elleriniz arkanızda sandalyenin oturma kısmını kavrar şekilde kendinizi yukarıya ve aşağıya çekmeniz arka kolunuza oldukça faydalı olacaktır. Bu hareket 20 tekrar yeterli olacaktır.

Verilen tüm hareketler başlangıç aşaması olup ilerleyen günlerde tekrar sayısı artırılarak hareketlere devam edilir. Kol yağları nasıl yakılır konusunda kesin çözüm almak için diyet programı yardımı ile bu hareketleri tekrarlamayı unutmayın.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Kol Yağları Eritmek İçin Önemli 7 Hareket için yorumda bulun

    Kol Yağları Eritmek İçin Önemli 7 Hareket için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kol Yağları Eritmek İçin Önemli 7 Hareket için ilk yorumu yapabilirsin.