Kum Torbası Yapımı

Küçüklüğümden beri evimde bir kum torbasının olması ve onu yumruklamak hayallerim arasındaydı.Babama bir kaç sefer bu öneriyle gittiğimde evimiz kiralık olduğu için olmaz diyerek beni geçiştirdiğini hatırlıyorum.O zamanlardan beri kum torbalarını yumruklama isteğim hiç azalmadı.Geçen günlerde Youtube’de izlediğim bir videoda amatör boks ile uğraşan arkadaşımız kum torbası yerine araba lastiğinden yapılmış bir düzeneği yumrukluyordu.Araştırdım ve sokaktavucutgelistirme adlı sitede bir arkadaşımızın bu düzeneği uyguladığını gördüm.Bu bilgilerden faydalanmak isteyen arkadaşımız olur diye yazıyı burada sizlerle paylaşacağım.


Arkadaşımız araba lastiğini koridor barfiksine, bir çantanın omuz, sırt askısı ile sabitlemiş sonra da bu düzeneğe boks eldiveniyle vurmaya başlamış.Bu kum torbası düzeneğini hazırladığında karşılaştığı sorunları ve faydalarına şu şekilde değinmiş.

  • Dikkat edilmesi gerekenler:Eğer evinizin koridorunda çalışıyorsanız lastik duvarlara çarpıp iz yapabilir,böyle bir sorun ile karşılaştığınızda lastiğin bıraktığı izi sentetik tiner yardımı ile kolayca çıkarabilirsiniz. Fakat sürekli olarak duvarları tinerle silmek yerine lastiğin üzerine bir bez parçası sabitleyebilirsiniz.Bir bez ya da mat ekleyerek bu durumun üstesinden gelebilirsiniz.
  • Kolay kurulum: Bu düzenekte çanta askılığının yeterli olup olmadığına gelirsek arkadaşımız yaptığı gözlemler sonucunda yeterli olduğu kanısına varmış.Askılığın kesinlikle gerekli olduğunu belirtmiş çünkü lastik metal yüzeye adeta yapışıyor ve barfiksi kendisi ile hareket ettiriyor, çanta askısının boyunu şeklini türünü ayarlamak tamamen size kalmış.

İnternette gezerken bu tarz çalışma yapan arkadaşın videosunu da sizlerle paylaşmak istiyorum.Bu şekilde çalışanlar mutlaka elinize eldiven takmanız gerektiğini belirtiyorlar.Bunlarda İlginizi Çekebilir

YORUM YAZIN